Lena Nazarczuk, podopieczna Stowarzyszenia Klubu Młodego Lekkoatlety Lubaczów została mistrzynią II Finału Olimpijskich Nadziei Lekkoatletycznych w Biegach Przełajowych w Toruniu. Ponadto inni sportowcy SKML odnieśli sukcesy w Stalowej Woli.

Lena Nazarczuk zdobyła złoty medal i nieoficjalne mistrzostwo Polski U14 w biegach przełajowych. W II Finale Olimpijskich Nadziei Lekkoatletycznych w Toruniu nasza zawodniczka zapewniła sobie zwycięstwo na emocjonujących ostatnich kilometrach. Obok Leny, SKML reprezentowali Iga Buczko (U12 – 800 m), Oliwia Gancarz (U12 – 800 m) i Kamil Broź (U14 – 1000 m), którzy znakomicie radzili sobie uzyskując wysokie wyniki.

Warto zaznaczyć, że w zawodach reprezentacja województwa podkarpackiego zdobyła łącznie 10 medali. W sumie o zwycięstwo walczyło ponad 1000 zawodników z całej Polski.

Ponadto podczas Ogólnopolskiego Spotkania „KKL Stal Stalowa Wola”, w kategorii U16, podopieczne Stanisława i Renaty Ważnych, Magdalena Wojciechowska (w biegu na 300 m) oraz Magdalena Misztal (w biegu na 600 m) zdobyły brązowe medale. Z kolei Gabriela Ważny i Antoni Rychlewski w swoich wyścigach zajęli czwarte miejsce tuż za podium. Na spotkaniu w Stalowej Woli uczestniczyli także Michał Bosak, Marcin Mazurkiewicz, Patrycja Maszlanka, Martyna Dec i Mateusz Wojciechowski. Spotkanie było pierwszym krokiem i walką kwalifikacyjną do Młodzieżowych Mistrzostw Polski.