W miniony piątek w Horyńcu-Zdroju upamiętniono ofiary II wojny światowej. Był to moment refleksji nad tragicznymi wydarzeniami minionego wieku, a zarazem wyraz nadzieli na lepszą przyszłość.

Wydarzenia zorganizowano 1 września, aby upamiętnić tę datę, która jest symbolem wybuchu II wojny światowej. To ważne wydarzenie zgromadziło wójta gminy Horyniec-Zdrój Roberta Serkisa, przewodniczącego Rady Gminy Grzegorza Woźnego, radną powiatową, a zarazem dyrektora Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Horyńcu-Zdroju Dorotę Rachwalik wraz z uczniami i kadrę nauczycielską oraz mieszkańców.

Podczas uroczystości, uczestnicy złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym mieszkańców ziemi horynieckiej, którzy stali się ofiarami okrucieństw II wojny światowej. To był moment refleksji nad tragicznymi wydarzeniami minionego wieku, które na zawsze odcisnęły piętno na historii regionu. Jednakże, mimo cienia przeszłości, spotkanie to, w nawiązaniu do trwającej wojny za naszą wschodnią granicą, było także wyrazem nadziei na lepszą przyszłość.

Galeria zdjęć, fot. Gmina Horyniec-Zdrój.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here