Fot. POR ARiMR w Rzeszowie

W poniedziałek (04.09) w Rzeszowie zorganizowano konferencję prasową na temat działań rządu wspierających sektor rolny. O ich rezultatach mówiła m.in. poseł na Sejm RP Teresa Pamuła.

Konferencja prasowa, podczas której przedstawione zostały podejmowane działania rządu wspierające sektor rolny, zorganizowana została w siedzibie Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rzeszowie. Uczestniczyli w niej posłowie na Sejm RP Teresa Pamuła, która pełni funkcję Wiceprzewodniczącej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Fryderyk Kapinos, w towarzystwie dyrektora POR ARiMR Wiesława Polka i jego zastępców – Magdaleny Rożek i Andrzeja Kraska oraz zastępcy dyrektora OR KRUS w Rzeszowie Marka Pająka.

W jej trakcie mówiono o pomocy jaką otrzymali rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku ostatnich zawirowań na rynku zboża spowodowanych wojną na Ukrainie. Producenci zbóż, roślin oleistych, rzepaku, gryki czy kukurydzy otrzymali wyrównanie, które pozwoli utrzymać płynność finansową i zagwarantuje wyższą opłacalność całej produkcji rolnej. Wspomniano ponadto o dopłatach do budowy silosów, magazynów, ale też działalności kół gospodyń wiejskich, czy pomocy hodowcom świń.

Wsparcie rządu dla rolników to także emerytura rolnicza, która została zrównana z emeryturą wypłacana przez ZUS. To także przyznana na stałe tzw.14. emerytura w kwocie 2250 zł -zaznaczyła poseł PiS Teresa Pamuła.

Pozytywne zmiany dotyczą również rolników, którzy są emerytami.

Od czerwca ubiegłego roku nie muszą już wyzbywać się gospodarstwa rolnego, żeby mieć prawo do wypłaty emerytury rolniczej w pełnej wysokości – dodała poseł Pamuła.

Posłanka PiS Teresa Pamuła mówiła także o tym, że wzrastają również wynagrodzenia dla pracowników wszystkich instytucji okołorolniczych.

Relacja TVP3 Rzeszów.

elubaczow.com, POR ARiMR, Radio Rzeszów.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

22 komentarze

 1. PiS zniszczył polskie rolnictwo wpływającymi towarami z Ukrainy a oni, ze jest super. Rolnicy. Spójrzcie za kogo ma Was PiS. Sami wiecie, że w rolnictwie nie jest dobrze. Nie dajcie się zwieść na te farmazony. Już wiele takich było co do wwozu zboża do Polski. A listy tych co się dorobili na tym zbożu jak nie było tak nie ma. A Telus obiecał pokazać. PiS ma za idiotów rolników.

  • A co zrobił PSL z platformą obywatelską wyzywali rolników od ,, Frajerów” a następnie wyprzedali polskie przetwórnie i paszownie. Nawet Pawlak kupował ukraińskie zboże.
   Kolejny Kołodziejczyk niby walczył o rolników a to ręka tego złodzieje Tuska.

   • Uwierz mi. To, że kto kogoś wyzwał to było nic. Zresztą to hasło jak to w polityce wyciągnięte z kontekstu i afera w szklance wody. Przy obecnych aferach to humorystyczne wspomnienie. PiS zniszczył polski rynek rolniczy. Eksport z Ukrainy zboża do Polski był od zawsze. I Pawlak też kupował bo było dobre i tańsze niż polskie. Ale było normalne zboże przebadane a nie TECHNICZNE czyli bez badań i takie zboże PiS puścił i państwowe spółki zarządzane przez ludzi z PiS. Oficjalnie szło do pasz. A nieoficjalnie cholera wie. Może nawet i do chleba. Nie byłby to pierwszy raz, ze PiS Nas truje. Ryby w Odrze, palenie śmieci, zboże techniczne czy nawet błędy w taktyce w walce z COVID-em. Błędów można PiS wygarnąć wiele.

 2. Oczywiście w gminach, powiatach tam gdzie rządzi PSL albo platforma Ubywatelska to wypłaty dopłat będą przeciągane, chcą tym samym zdenerwować rolników i wmówić rolnikom jaki to PiS jest zły i że daje tylko swoim. Tak działa platforma obywatelska i PSL
  Podobnie robili z węglem w tamtym roku

  • Widać, że nie masz bladego pojęcia kto i gdzie wypłaca pieniądze dot. dopłat dla rolników. Swoją drogą… jeśli masz okazję i którykolwiek rolnik będzie chciał z tobą rozmawiać, zapytaj go kiedy żyło mu się lepiej i kiedy łatwiej było prowadzić gospodarstwo rolne. Jesteś strasznym ignorantem i sekciarzem PiS. Obrzydliwą propagandę uprawiasz, mając ludzi za idiotów. Tak jak cały ten świat PiS.

  • Ale to przecież PiS właśnie czeka z wypłatą dopłat. Nie bez kozery skoro PiS u Nas w województwie to pozostałości po Poseł Pamule gdzie wiele osób, które z nią trzymało władzę dalej ją trzyma. A te wypłaty będą niższe i dlatego PiS zwleka z ich wypłatą. Dalej pokazujesz jak się nie znasz na niczym i, że tylko zarabiasz za komentarz jakieś ,,dziengi”.

 3. Szanowny panie,,Leśnik” Prawo i Sprawiedliwość rządzi już osiem lat i nie słyszałem o działaniach w kierunku wyjścia z Unii europejskiej, jakby mieli to zrobić to by już dawno to zrobili jak np.Anglia.
  Tą narrację o wyjściu z unii powtarza od wielu lat opozycja, czemu tak robi? pewnie nie ma nic do zaoferowania Polakom a władzę chce przejąć więc wymyśla co jakiś czas jakiś głupoty.

 4. Babinicz. Nie chwalę Timmermansa. Nigdzie tego nie napisałem. Mam do niego neutralne podejście i mało mnie obchodzi. Obchodzi mnie za to obłuda PiS. Gdyż Timmermansa nie ma to go atakuje PiS ile wlezie. A jak przyjeżdża Timmermans do Polski do kontroli to PiS jak zbity pies wręcz włazi mu gdzie słońce nie dochodzi. Wielcy bohaterzy ?

 5. Pamuła i PiS o wsparciu rolników, to nawet nie jest śmieszne :))) ten rząd jest do tego stopnia nieudolny, że nie potrafił zaplombować wagonów ze zbożem tak aby przejechało tranzytem przez PL, a oni tu teraz o wsparciu?! pęknę ze śmiechu. Pan minister rolnictwa nie obiecywał przypadkiem, że opublikuje listę osób które skupowały nielegalnie ukraińskie zboże?! Obiecywał, obiecywał tylko jak tę listę dostał i spojrzał kto na niej jest to nie mógł sypnąć swojej pisiorskiej kliki bo rolnicy by ich w tej Warszawce roznieśli. Nasza dożynkowa Pani nie ma najmniejszego moralnego prawa wypowiadać się o sprawach rolników, bo rząd którego jest przedstawicielem i maszynką do głosowania tych rolników notorycznie niszczy. Koniec z pogardą PIS dla rolników, zmiana gwardii nastąpi 15 października…

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here