Dziś PiS oficjalnie zaprezentował listę kandydatów, fot. https://www.facebook.com/annaschmidt.info

Znamy już pełną listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w naszym okręgu w wyborach do Sejmu RP, które odbędą się 15 października. Poseł na Sejm RP Teresa Pamuła powalczy o reelekcję z piątego miejsca.

Prawo i Sprawiedliwość od jakiegoś czasu budowało napięcie związane z prezentacją kandydatów w październikowych wyborach parlamentarnych. Niedawno zaprezentowało osoby, które będą liderować listom w poszczególnych okręgach. Tu w naszym przypadku niespodzianek nie było, po po raz kolejny jako jedynka pojawił się to obecny szef kancelarii premiera, wieloletni poseł na Sejm RP Marek Kuchciński.

Dziś poznaliśmy kolejnych kandydatów. Na drugim miejscu jest dobrze znana w naszym regionie wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, poseł na Sejm RP Anna Schmidt. Kolejne miejsca przypadły posłom PiS-u – Piotrowi Uruskiemu i Piotrowi Babinetzowi.

Na 5. pozycji znalazła się obecna poseł na Sejm RP Teresa Pamuła z Lubaczowa, która w Sejmie spędziła swoją pierwszą kadencję. Przypomnijmy, ze cztery lata temu ówczesna radna wojewódzka startowała z 8. miejsca i zdobywając imponujące ponad 13 tys. głosów uzyskała mandat poselski.

Lista kandydatów PiS okręg nr 22:

1. Marek Kuchciński
2. Anna Schmidt
3. Piotr Uruski
4. Piotr Babinetz
5. Teresa Pamuła
6. Adam Śnieżek
7. Małgorzata Jarosińska-Jedynak
8. Tadeusz Chrzan
9. Daniel Dryniak
10. Adam Pawluś
11. Piotr Pilch
12. Jerzy Borcz
13. Joanna Bril
14. Stanisław Chęć
15. Dorota Chilik
16. Anetta Makarska
17. Ewa Miciak
18. Wiesław Morawski
19. Barbara Mazan
20. Piotr Rycerski
21. Maria Kurowska
22. Daniel Krawiec


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

34 komentarze

    • Jestem Polakiem i Patriotą i jestem z tego dumny. I pisze to tylko dlatego bo utożsamiasz Ty pod wieloma nickami czy Twój jeden kolega co CI dogaduje, że patriotyzm to tylko PiS. Patriotyzmem się nie chełpi. Patriotą się jest. I ma się go w sercu a nie fałszywie na ustach I to niezależnie jakie masz poglądy polityczne. Wypraszam sobie nazywanie mnie pajacem i obrażanie mojej wartości jaką jest bycie polskim patriotą. Ale jak mówimy o patriotyzmie to w czasach PRL ostoją polskiego patriotyzmu była ,,Solidarność”. A teraz mi wytłumacz jakim cudem kiedy zamykano polskich patriotów z ,,Solidarnośći” w więzieniach i internowano to Jarosław Kaczyński nie został internowany? No skoro takiś mądry to odpowiedz dlaczego skoro dla CIebie PiS to patriotyzm a ich lider w czasie próby nie został zamknięty za rzekomy patriotyzm. Może taki to z niego był patriota. Ciekaw jestem Twojej odpowiedzi. Ja mam swoją teorię, ale czekam na Ciebie. Daję Ci 24 h. Jak nie odpowiesz to nawet w gębie mocny nie jesteś tylko pipa i to na usługach PiS.

 1. Do REDAKCJI. Zwracam się z pytaniem. Dlaczego pozwalacie osobie Antypic1 Kmicic, Babinicz na zaśmiecanie forum nic nie wnoszącymi komentarzami. Kiedyś tak było na zLubaczowa, ta sama osoba pod nazwą Polak2010 zaśmiecaał forum, teraz ta sama osoba pod innymi nickami tj. Kmicic Babinicz Antypic1 robi to tutaj. Przez to, że pozwalacie na takie żenujące,. obraźliwe i nie związane z tematem wypowiedzi, ten portal schodzi na dziady. Kiedyś miał wartość, bo ludzie wypowiadali się rzadko, ale z kulturą. i na temat. Mamy prawo do różnych poglądów, ale to trzeba wyrażać z szacunkiem i na poziomie. Pamiętajmy, że nie tylko dorośli czytają, dzieci również. Proszę to mieć na uwadze. Obniżanie swój poziom i prestiż.

 2. Ludzie na dajcie się więcej nabrać na tą Panią, dosyć tego i ja na nią głosowałem ale nigdy więcej. Co ona dla nas zrobiła, dla Lubaczowa, Oleszyc, Dzikowa. NIC!! Co dla naszych szkół-NIC. Co dla naszych dróg-NIC. Co dla Rolników- NIC. Rolnikom chce przeszkadzać tylko, kury rejestrować, kto zboże pozwolił sprowadzać- rząd który reprezentuje jej ugrupowanie. Dosyć tego! Ja i żona głosujemy na Pana P. z Gorajca i jeśli chcecie dobrze dla regionu to też tak róbcie

 3. Precz z komuną!!! Moim zdaniem, każdy kto w przeszłości nie prowadził firmy z sukcesami, nie powinien mieć żadnego wpływu na gospodarkę. A tu ludzie bez wiedzy ekonomicznej, decydują o polityce monetarnej i jedyne co mają wspólnego z pieniędzmi, to rozdawanie pieniędzy, tych którzy ciągną ten kraj. Na Podkarpaciu socjalizm jest tak rozdmuchany, że czuję odrazę do tych ludzi… jak można mieć tak marginalną wiedzę o narzędziach gospodarczych i ekonomii?

    • Miałem kiedyś zajęcia na uczelni z profesorem, który wraz ze swoim zespołem składał projekt wprowadzenia ekonomii do szkół średnich, aby ludzie pojmowali cokolwiek, zaś młodzież, która w przyszłości myśli nad tym by zostać przedsiębiorcą – wchodziła w świat, który będzie jej niezbędny w biznesie, w sektorach rynku, w prochach wejścia i wyjścia w daną branże. Proponowali ten sam projekt rządom PO – kiedy rządzili oraz PIS – kiedy mieli pierwszą kadencję. Żadna z partii nie była tym zainteresowana, bo im zależy, żeby społeczeństwo było nie wyedukowana (tak jak np. w Szwajcarii, gdzie system referendalny działa znakomicie), bo głupimi można manipulować. Garstka ludzi szuka wiedzy sama, jak ostatnio rozmawiałem ze znajomym, który studiuje na URZ Finanse i Rachunkowść – nie miał pojęcia kim był Mises,

     Dodam tylko, że profesor o którym wspominam działa w organizacji pozarządowej. Zauważył potrzebę i chciał coś zmienić, jednak rządzący wolą wprowadzać Wiedzę o tańcu, czy czymś takim, uczą dzieci budowy pantofelka. A przedsiębiorczy świat nam ucieka!!!

     • Jeśli chodzi o Misesa to przynajmniej z tego co wiem to nie uczy się o nim za bardzo a przynajmniej nie słyszy. Nawet na uczelniach. Też trafiłem kiedyś na jego postać poprzez znajomych co sobie dodatkowo go czytali. Co do programu nauczania. Mi np. podoba się, że PSL i Trzecia Droga chcieliby wprowadzić zajęcia z fakenewsów co pokazuje nawet to forum się przydałoby i pomagałoby w tym świecie pełnym informacji, ale i dezinformacji odróżnić najważniejszą rzecz czyli informację. No i PSL i Trzecia Droga jest za tym by program nauczania uczył, rzeczy praktycznych jak wypełnienie PIT-u i jak zakładać firmę. Sama praktyka to mało. Jak się prowadzi firmę to wiedza teoretyczna też musi być.

 4. Przyznaje się , w poprzednich wyborach poparłem nr 5 z listy myśląc ,że faktycznie zrobi coś dla powiatu itd. To był mój i mojej rodziny ogromny błąd. Już go nie powtórzymy. To co zrobił PiS z naszym pięknym krajem, jak skłócił ludzi woła o pomstę. Pan Marcin ma nasze głosy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here