Tradycyjne smaki, ludowe rękodzieło, najpiękniejsze wieńce dożynkowe oraz setki uśmiechów i pozytywnych emocji czekać będą w niedzielę, 3 września w Wólce Krowickiej. Odbędzie się tam Gminno-Dekanalne Święto Plonów. To wydarzenie, które ma na celu uczcić plony jakie daje nam ziemia.

Święto Plonów jest czasem radości i wdzięczności za dobre plony, które udało się zdobyć dzięki ciężkiej pracy rolników. To także moment, kiedy społeczność lokalna zbiera się razem, aby celebrować i czerpać z dobrodziejstw, jakie zapewnia nam natura.

W programie tegorocznego święta przewidziano występy lokalnych zespołów muzycznych, które zagwarantują dobrą zabawę i przyjemną atmosferę. Na deskach scenicznych pojawią się ZPiT „Kresy”, Kapela Ludowa „Raniżowianie” oraz Zespoły Śpiewacze „Niespodzianka” i „Radość”. Nie zabraknie również konkursów dożynkowych z cennymi nagrodami. Wybrany zostanie najpiękniejszy wieniec dożynkowy i najlepszy chleb domowego wypieku.

Organizatorzy Święta Plonów – Gmina Lubaczów – zapewniają także wiele pokazów i wystaw, które będą prezentować produkty tradycyjnego rzemiosła. Będzie możliwość spróbowania regionalnych potraw i produktów wiejskich. Ze swoimi stoiskami pojawią się Koła Gospodyń Wiejskich. Obok nich swoje rękodzieło prezentować będą lokalni twórcy. Będzie to doskonała okazja, aby poznać bogactwo kultury i tradycji naszego regionu.

W programie imprezy przewidziano również wiele atrakcji dla dzieci. Wziąć one będą mogły udział w warsztatach, animacjach, grach i zabawach.

Szczegółowy program na plakacie.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here