Katarzyna Węglicka będzie gościć w MBP w Lubaczowie

0

Piękno i historia Kresów Rzeczypospolitej będzie tematem przewodnim spotkania autorskiego, które odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie. Gościem placówki będzie Katarzyna Węglicka.

Katarzyna Węglicka to autorka rodem z Mławy, ale sercem i twórczością jest związana z Kresami. Jej miłość do tych terenów przekuła w pasję życiową, dzięki której powstały literackie dzieła, takie jak “Opowieści kresowe: Litwa” czy “Wędrówki kresowe”. Autorka od wielu lat przemierza ziemie kresowe, dziś zapomniane i mało znane, w poszukiwaniu pamiątek przeszłości, zapomnianych zabytków, pięknych krajobrazów, a zwłaszcza ciekawych ludzi kultywujących tradycje polskości. Urodę tych ziem utrwala obiektywem aparatu fotograficznego i piórem. W zbiorach posiada ponad 80 tys. zdjęć z Kresów. Jest autorką licznych artykułów naukowych i popularnonaukowych dotyczących zabytków dawnych Kresów Wschodnich, opowiada o nich w audycjach radiowych. Wydała czternaście książek, bogato ilustrowanych własnymi zdjęciami, opowiadającymi o historii, sztuce i ludziach dawnych Kresów.

Spotkanie odbędzie się w środę 6 września o godz. 17:00 w MBP w Lubaczowie.

Będzie to okazja nie tylko do usłyszenia fascynujących historii, ale również do spotkania z autorką tworzącą most między przeszłością a teraźniejszością. Jej działania nie tylko przypominają o dziedzictwie Kresów, ale także inspirują nas do odkrywania piękna ich krajobrazów i kultury – zapowiadają organizatorzy.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here