Przed nami kolejna gra terenowa. Tym razem uczestnicy zgłębią wiedzę na temat gen. Józefa Kustronia i walk 21. Dywizji Piechoty Górskiej we wrześniu 1939 r. Chętni wsiądą na rowery 10 września, a rajd odbędzie się pod honorowym patronatem starosty lubaczowskiego Zenona Swatka.

Wszyscy uczestnicy będą mieli okazję przejechać trasę o długości około 53 km, zatrzymując się na wyznaczonych przystankach. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma kartę z pytaniami. Odpowiedzi będzie trzeba uzyskać na podstawie wiadomości dostępnych w punktach kontrolnych oraz z tablic informacyjnych.

Zbiórka uczestników odbędzie się na Stadionie w Starym Dzikowie o godzinie 10:00, a zakończenie przewidziane jest na około godzinę 17:00. Trasa rajdu będzie przebiegać przez różne miejsca związane z gen. Józefem Kustroniem. Przystanki będą mieć miejsce między innymi w Lebiedziach, gdzie znajdował się sztab generała Kustronia, na Rynku w Oleszycach, na uroczysku „Horaj”, na placu przy kościele w Ułazowie oraz w Koziejówce, gdzie zginął generał. Na zakończenie rajdu, czyli na Stadionie w Starym Dzikowie, organizatorzy podziękują uczestnikom za udział oraz odbędzie się losowanie nagród rzeczowych.

Udział w grze jest bezpłatny. Chcąc wziąć udział w grze, należy zarejestrować się poprzez stronę internetową www.dostartu.pl.

Organizatorem gry terenowo-rowerowej jest Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, a wydarzenie odbędzie się w ramach realizacji projektu pod nazwą „Generał Józef Kustroń bohater września 1939 roku”, który został dofinansowany ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Współorganizatorami są: Gmina Stary Dzików, Miasto i Gmina Oleszyce oraz Stowarzyszenie „Czas na pomoc”.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here