Pielgrzymi już u stóp Pani Częstochowskiej

0

Pątnicy 41. Zamojsko-Lubaczowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę dotarli do celu. 14 sierpnia pokłonili się Pani Jasnogórskiej.

fot. fb.com/pielgrzymka.zamojskolubaczowska

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę to świadectwo żywej wiary i umiłowania Boga. To wydarzenie, które co roku mobilizuje i inspiruje kolejne pokolenia do podjęcia duchowego i fizycznego wysiłku. Podczas 41. Zamojsko-Lubaczowskiej Pieszej Pielgrzymki odbywały się liczne modlitwy, nabożeństwa oraz śpiewy religijne. Pątnicy, obdarzeni żarliwą wiarą, wspólnie podążali przez malownicze polskie krajobrazy, zatracając się w refleksji i modlitwie.

Po wyczerpującej wędrówce, 14 sierpnia, pielgrzymi mogli odczuć radość i wzruszenie stając u stóp słynnej Czarnej Madonny. Po dotarciu na Jasną Górę, uczestnicy 41. Zamojsko-Lubaczowskiej Pieszej Pielgrzymki mogli uczestniczyć we mszy świętej, złożyć przed Matką Bożą swoje modlitwy i prośby.

Cel pielgrzymki, Jasna Góra, to jedno z najważniejszych miejsc kultu religijnego w Polsce. To tutaj znajduje się obraz Matki Bożej Częstochowskiej, będący obiektem czci dla milionów wyznawców.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.