W poniedziałkowy poranek w Lubaczowie pojawiła się długa lista „tłustych kotów z PiS”. Na Rynku Miejski rozwinęli ją parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej z naszego okręgu – Joanna Frydrych i Marek Rząsa.

Ponad 50 metrową rolkę rozwinęli dziś działacze Platformy Obywatelskiej na lubaczowskim Rynku, podczas zwołanej specjalnie na tę okazję konferencji prasowej. Znajduje się na niej lista blisko stu osób, które według organizatorów happeningu, miały zarobić łącznie ponad 350 mln zł, dzięki powiązaniom z Prawem i Sprawiedliwością.

W trakcie konferencji parlamentarzyści podkreślali, że osoby powiązane z PiS i ich rodziny „dorobiły się na Waszej ciężkiej pracy”, a zwykłych ludzi dobija wysoka inflacja i drożyzna.

Galeria zdjęć.

Zapis całej konferencji prasowej można obejrzeć na profilu poseł Joanny Frydrych.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

30 komentarze

 1. Chciałbym zapytać dlaczego niektórzy tak są cięci na Konfederacje. Ja ogólnie mam możliwość między wyborem PiS i Konfederacja. Bo takie mam poglądy. Jest to legalnie działająca partia i w ramach demokracji ma prawo do startu w wyborach.

 2. Z tego co pamiętam to za rządów Lewicy i Platformy ubywatelskiej, PSL Była największa korupcja i bezrobocie.
  I to pamiętam z autopsji bo to przeżyłem.
  Musimy o tym pamiętać bo niepamięć jest ,, straszliwą chorobą”

  • Podasz mi wzór z jakiego obliczyłeś największą korupcję za czasów PSL? I druga sprawa – przez osiem ostatnich lat, ilu polityków, sympatyków, działaczy i członków, zostało skazanych prawomocnym wyrokiem za wspomnianą przez ciebie korupcję? Jeden? Karapyta?

   Każdy wykształcony człowiek, z fachem w ręku i chęciami, który chciał pracować – pracował. Największymi nierobami byli, są i będą – nieroby, którzy nie chcą podnosić swoich kwalifikacji, nie chcą się uczyć. Wydaje im się, że jak zdobyli tytuł magistra z europeistyki czy innego, nikomu niepotrzebnego kierunku studiów, to są alfą i omegą w każdym temacie. W praktyce jednak wychodzi, że często ich bardzo nikły zakres obowiązków wiążą ledwo koniec z końcem.

   PS. Bardzo doceniam, że poznałeś/nauczyłeś się nowego słowa: „autopsja”. Rozwój jest bardzo ważny, a w twoim przypadku – nawet bardzo. Pamiętaj, że jesteś naszym lokalnym „patryjotą” – jak sam o sobie piszesz.

   • Brawo Niemiec2010. Drogi Kmicicu. Widać jak strzelasz na oślep swoim jadem. Nie masz nigdy żadnych obliczeń, źródeł dowodów. Nic. Konkrety Kmicic. Twoje komentarze to jedynie tępa propaganda dla idiotów. Przeżyłeś korupcję i bezrobocie. A co korupcji teraz nie ma. Sam PiS robi korupcję polityczną obiecując stanowiska za przejście z klubu opozycji do PiS. I na to są dowody i źródła. A wiele sytuacji jest zamiecionych pod dywan i ukrywane jak np. u Obajtka. Bezrobocie. Każdy się z nim styka co chce pracować. Bezrobocie dalej, ale część tych co nie chce się robić nawet do PUP się nie zapisują jak taka patologia i sobie żyją z socjalu bo są tyle ,,biedni”, że stać ich na wszystko. Inni ludzie wyjeżdżają za granicę i każdy zna kogoś kto pracuje za granicą. To tym bardziej pokazuje, ze to za PiS ludzie wyjeżdżają z Polski. I doceniam, Kmicic, że znasz takie słowo jak ,,autopsja”. Ja go pierwszy z Nas dwóch tutaj używałem kiedyś na forum 😉 Ciekawe jak jeszcze dzięki mnie wzbogacisz swój język bo jak widać u Ciebie ze słownictwem ubogo 😀

 3. Tłuste koty- Daniel Obajtek – Jacek Krawiec PO- za rok 2014, ostatni pełny rok pełnienia funkcji prezesa PKN Orlen: 1 674 000 zł
  Wojciech Jasiński – za rok 2017, ostatni pełny rok pełnienia funkcji prezesa: 1 266 000 zł
  Daniel Obajtek – za rok 2019, pierwszy pełny rok pełnienia funkcji prezesa: 1 206 000 zł, natomiast za rok 2020 – 1 286 000 zł.
  Do tego należy dodać roczne premie:
  Jacek Krawiec – za rok 2014: 1 240 000 zł
  Wojciech Jasiński – za rok 2017: 1 560 000 zł
  Daniel Obajtek – za rok 2019: 913 000 zł, za rok 2020: 966 000 zł Łącznie z premiami wychodzi więc, że:

  Jacek Krawiec zarobił w 2014 roku brutto 2 914 000 zł

  Wojciech Jasiński zarobił w 2017 roku 2 786 000 zł

  Daniel Obajtek (licząc z premią) zarobił w 2019 roku 2 119 000 zł, a w 2020 – 2 252 000 zł.
  Daniel Obajtek jako prezes Orlenu zarobił ok. 30 proc. mniej niż Jacek Krawiec PO jako prezes w 2014 roku.Natomiast zarobki Jacka Krawca PO w poprzednich latach jego prezesury w Orlenie wynosiły: w 2008 roku – 1 437 000 zł (tylko wynagrodzenie podstawowe), w 2009 – 2 253 000 zł (podstawowe: 1 524 000 zł), w 2010, 2011 i 2013 roku – 2 964 000 zł (podstawowe: 1 524 000 zł), a w 2012 – 3 106 000 zł (podstawowe: 1 666 000 zł). Zarobki Daniela Obajtka za 2019 rok były ok. 30 proc. niższe niż zarobki Jacka Krawca w roku 2012. Natomiast w 2015 roku (niepełny rok) zarobki Jacka Krawca wyniosły 3 189 000 zł (podstawowe: 1 696 000 zł). Ostatnia premia, jaką otrzymał z Orlenu Jacek Krawiec, PO wyniosła 1 493 000 zł – za 2015 rok. Wtedy zysk netto Grupy Orlen wyniósł 3,233 mld zł. Premia przyznana za rok 2019 Danielowi Obajtkowi wynosi 913 000 zł – przy zysku netto koncernu 4,298 mld zł. w czasie 8 lat rządów PO-PSL PKN Orlen miał łącznie 2,9 mld zł zysku a ` Orlen w ciągu ostatnich 5 lat wypracował 26,2 mld zł zysku”

  Wojciech Jasiński za 2017 rok otrzymał 1 560 000 zł premii – przy zysku netto koncernu 7,173 mld zł.
  Tłuste koty i P Kropiwnicki PO-
  mieszkanie o powierzchni 100 m² o wartości 450 tys. zł
  mieszkanie o powierzchni 42 m² o wartości 210 tys. zł
  mieszkanie o powierzchni 41 m² o wartości 205 tys. zł
  mieszkanie o powierzchni 37 m² o wartości 185 tys. zł
  2 mieszkania o powierzchni 46 m² o łącznej wartości 460 tys. zł
  mieszkanie o powierzchni 44 m² o wartości 220 tys. zł
  mieszkanie o powierzchni 34 m² o wartości 136 tys. zł
  mieszkanie o powierzchni 59 m² o wartości 295 tys. zł
  ziemię o powierzchni 1,97 ha o wartości 330 tys. zł

  To sprawia, że oprócz nowego mieszkania, polityk w nieruchomościach ma ulokowanych łącznie 2 mln 491 tys. zł. To tylko dwa przykłady tych tłustych kotów ale TVN tego nie powie a ta głupia gazeta gdzie na pierwszej stronie pisze „LICZĄ SIĘ LUDZIE I ICH SPRAWY” to śmiech na pustej sali robią z wyborców PO durniów jak by nic nie pamiętali i mieli wyprane mózgi. Emerytura – podwyżka 3,50 zł. Autostrady – biznesmeni popadali w zadłużenia nie dostawali zapłaty za wykonaną pracę, potężne kolejki do lekarzy itd itp. Ludzie czy wy nic nie widzicie , czy macie klapki na oczach. Wstyd Panie Winek.

  • Nie wiem czy wiesz Patrioto, ale w spółkach czy korporacjach zarabia się więcej niż Poseł. Inwestowanie w nieruchomości jest jednym z najpewniejszych sposobów oszczędzania oraz zapewniania sobie dochodu. Majątek Kropiwnickiego został zbadany przez CBA w 2021 roku czyli za PiS-u i i wszelkie zarzuty ze strony PiS zostały uznane za bezpodstawne i nie ma żadnych nieprawidłowości https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/122441/CBA-sprawdzilo-majatek-Roberta-Kropiwnickiego-Oskarzenia-byly-bezpodstawne.

   CBA natomiast powinno sprawdzić Morawieckiego. Jego żona ma jego majątek bo wiadomo, że żony polityków są najbogatsze w Polsce 😉 I tutaj okazuje się, że Morawieccy kupili działkę za 700 tys. co była warta 4 mln a sprzedali za prawie 15 mln. Tutaj jest wał i to widać jak cholera. Ale jak to PiS. PiS działa w zasadzie. Zrobiliśmy Was w ciula i co nam zrobicie

 4. Nie zrobiła na mnie wrażenia lista dojarek i dojarzy spółek z udziałem skarbu państwa/jednostek samorządu terytorialnego. Jeśli potrafią masować wymiona, a mleko trafia do wiadra, to dobrze. Najważniejsza jest kondycja krowy. Obsługujący krowę zmieniali się i będą się zmieniać. Takie są odwieczne prawa przyrody. Nie ma takiej partii, która by z tego zrezygnowała. Moje zażenowanie budzi jedynie brak profesjonalizmu osób, które prowadziły to wydarzenie. Wypada się przygotować, nawet jak przyjeżdża się nasze zadupie. Takim podejściem do wyborców odbierają sobie nawet prawo do wyrzucania gnoju spod krowy. Machanie widłami nic nie da.

 5. Takiej korupcji i złodziejstwa jak za tzw. rządów po-psl, to nie było nigdy wcześniej i nigdy potem. W tym są „mistrzami”. Co ich tak boli? Wcale nie zarobki i majątki ludzi z PiS-u. Ból wywołuje brak dostępu do władzy, z której uczynili koryto. Nie nadają się do rządzenia nawet w kiblach publicznych, bo ukradliby papier, a następnie wyposażenie. Jednak nie grozi im wygranie wyborów i znowu trzeba im będzie wyć i zgrzytać zębami. :))

  • Maniuś, komputer już dzisiaj w pracy włączyłeś? A kawę wypiłeś? Czas na trolling? Napisz mi proszę, skoro była taka korupcja i takie złodziejstwo, dlaczego nikt z PO i PSL nie siedzi w więzieniu? Co przez 8 lat zrobił Ziobro, aby rozliczyć tych złodziei? PiS ma wszystkie możliwe narzędzie w ręce, włącznie z TK. I korzystając z okazji: kiedy postawią Tuska przed TK? No właśnie…. A co z zarzutami dla Obajtka? Temat się coś rozmył… 😉

    • Jak pięknie sobie kadzicie nawzajem, pełowski troll i peeselowski męczydupa. Dobrany duecik, wzorcowy układ partnerski, pozostaje pytanie kto kogo.
     Jak przed laty psl zauważył, że jego dotychczasowy kochanek czy też kochanka – lewucha zdycha śmiercią frajera, zmienił orientację i przyczepił się do peło, jak gó… do okrętu. Nam mydli oczy i udaje samodzielność i niezależność, bo strach w oczy zagląda, wyniki w okolicach progu wyborczego. Więc warto pokazywać się w roli silnego i wartościowego organizmu politycznego. Razem walczycie, razem dostaniecie kopa w wyborach. Maniek ma rację.

     • Emilu. Widzę, że w dwójkę z Mańkiem atakować Ci raźniej. Nie kadrę Niemcowi2010 tylko się zgadzam z tym co on pisze. Widzę u Ciebie jedna wadę. Nie odróżniasz wzajemnego dogadania się od jakiegoś wielkiego kadzenia sobie. I dogadaliśmy się dwa razy z SLD i tak sako po dyskusji PSL postanowił wejść we współpracę PO. Jak widać po PiS z którym nie da się rozmawiać normalnie nie ma Nas w rządzie choć kilka razy PiS chciał podmienić w koalicji Ziobrystów na PSL. No i dzięki temu, że umiemy rozmawiać i dostosować się do panujących czasów to PSL przetrwał przez 128 lat. A w polityce to też jest ważna umiejętność, której brakuje praktycznienkazdej partii.

  • W czasach Millera, Oleksego i Kwaśniewskiego można było uważać, że lewica wywodzi się od komunistów. Dzisiaj może o Czarzastym można tak powiedzieć, ale co taki Biedroń czy inny Zandberg ma wspólnego z komunistami? Tak przy okazji to jakoś, panie Radziwiłł, Twój komentarz jest całkiem językiem polaka2010 vel Kmicica napisany. Nie bój się, czy tam nie bójcie się, PiS wygra, tyle, że pewnie będzie się musiał dogadać z Konfederacją. Mam nadzieję, że Konfederacja będzie jakoś tam cisnąć na ograniczenie rozdawnictwa socjalnego. Nikomu nic nie dają, nie kupują sobie wyborców, a mimo tego mają 15 % w sondażach. Z tego co mówi taki Mentzen, wygląda na to, że byłby dla Was gorszy niż Tusk, którym tak Was straszą i mydlą Wam oczy. Ale nie straszą, więc pewnie na takich listach „tłustych kotów” za niedługo pojawią się ludzie powiązani z Konfederacją. I nie wystarczy rynku, żeby taki transparent rozwinąć, będzie trzeba mniejszą czcionkę zastosować albo dwie kolumny.

   • Coś mi się zdaje Ośle, że to jakiś inny kawalarz co się kiedyś mi pod moje nicki podpierniczal nawet bo ja wspominałem o Radziwille a polak2010 vel Kmicic mnie nie słucha. No i nie ma napisane ,,Platforma Ubywatelska”. Jak dla mnie ten Radziwiłł vel Babbinicz to jakiś gość co uważa, że to śmieszne i próbuje zaistnieć.

  • I znowu odgrzewane kotlety i straszenie ludzi, że co to nie będzie kiedy PiS-u nie będzie. Zamiast spierać się na rozwiązania jka kiedyś PiS straszy ludzi i wymyśla wrogów by się kogoś bać. Jakiś tydzień temu pisałem, że jeszcze LGBT będziesz Kmicic straszyć. I jak widać nie myliłem się. Ile bierzesz za sianie propagandy lub jakie stanowisko Ci dało byś takie brednie pisał.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here