W sobotę (05.08) Galeria Kolejnictwa Stacja Basznia stała się miejscem ciekawych wydarzeń podczas Pikniku Kolejowego. Atrakcje przyciągnęły zarówno miłośników kolei, jak i całe rodziny poszukujące ciekawych rozrywek.

Jednym z głównych punktów programu były bezpłatne kursy szynobusem na trasie Stacja Basznia – Horyniec-Zdrój. To była wspaniała okazja, by podziwiać malownicze pejzaże naszego regionu z perspektywy kolejowej trasy. Trzy kursy w różnych godzinach pozwoliły uczestnikom dostosować swój plan dnia do tej wyjątkowej przejażdżki. Co ważne, pasażerowie mieli także wyjątkową okazję w trakcie postoju obejrzeć szynobus z bliska, w tym także kolejowy kokpit, oraz porozmawiać z kolejarzami o ich pracy i pasji.

Dla najmłodszych uczestników Pikniku Kolejowego na Stacji Basznia przygotowano mnóstwo atrakcji, w tym specjalne zajęcia i animacje, które zapewniły uśmiech na twarzach dzieci. Rodziny mogły wspólnie cieszyć się wspólnymi chwilami i zdobywać nowe doświadczenia. Przejażdżki drezynami i kolejką wąskotorową miniBałaj były prawdziwą gratką dla uczestników. To wyjątkowa kolejowa przygoda, która dostarczyła wielu wrażeń i emocji.

Bogatym w merytoryczną wiedzę punktem programu było spotkanie autorskie z Dominiką Leszczyńską, która podzieliła się swoją pasją związaną z kolejnictwem. To była okazja do posłuchania historii prawdziwych bohaterów kolei z Wileńszczyzny.

Piknik Kolejowy w Galerii Kolejnictwa Stacja Basznia to kolejne udane wydarzenie, które przyciągnęło uczestników z różnych zakątków, łącząc miłośników kolei w fascynującą przygodę. Organizacją wydarzenia zajęła się gmina Lubaczów w ramach tegorocznego Festiwalu Dziedzictwa Kresów, a partnerem wydarzenia było województwo podkarpackie, we współpracy ze Stacją Muzeum.

Galeria zdjęć.

Partnerem wydarzenia było województwo podkarpackie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here