W piątek, 4 sierpnia, Cieszanów ponownie zaprasza do siebie miłośników historii, kultury i dobrej muzyki. W ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów odbędą się tutaj prelekcje, wernisaż wystawy plenerowej oraz koncert muzyczny.

Tegoroczna odsłona projektu popularno-edukacyjnego „Historia Kresowych Miasteczek” rozpocznie się o godzinie 18:00 w Sali Narad Urzędu Miasta i Gminy w Cieszanowie. Podczas tej sesji miłośnicy historii będą mieli okazję wysłuchać dwóch ciekawych prelekcji. Tomasz Róg, utalentowany historyk i regionalista z Nowego Sioła, zabierze nas w podróż w czasie, odkrywając historię kolei na terenie obecnego powiatu lubaczowskiego w okresie od 1884 do 1939 roku. Następnie dr inż. Marta Rymar z Muzeum Rzemiosła w Krośnie poprowadzi nas przez świat kresowych dworców kolejowych.

O godzinie 20:00 odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy plenerowej na Rynku w Cieszanowie. Pod tytułem „Okna na Świat…”, wystawa przedstawi archiwalne pocztówki i fotografie z lat 1894-1939, ukazujące piękno i historię kresowych dworców i stacji kolejowych.

Wydarzenia zwieńczy wieczorny koncert, który rozpocznie się o godzinie 20:30. Na Rynku zaprezentuje się Dęty Zespół Instrumentalny FILA-LALA z Jarosławia.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here