Kto zrealizuje zadanie „Remont drogi wojewódzkiej Nr 867 w km 45+918 – 52+000 na odcinku Basznia Dolna – Horyniec-Zdrój”? Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich wyłonił już wykonawcę.

Do przetargu na wykonanie części pierwszej remontu, nawierzchni drogi wojewódzkiej Nr 867 na terenie miejscowości Basznia Dolna zgłosiły się cztery firmy. Pierwsza z nich – ANTEX II Sp. z o.o. z Lubyczy Królewskiej wyceniła prace na 14 416 697 zł. Druga – Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Spółka Akcyjna z Dębicy za wykonanie zadania zaproponowała sumę w wysokości 12 676 409,73 zł. Trzecia propozycja, firmy Strabag Sp. z o.o. z Pruszkowa, opiewała na kwotę 12 199 960,52 zł. Z kolei ostatni, czwarty oferent (Konsorcjum Firm: PBI Infrastruktura S.A. z Kraśnika i PBI WMB Sp. z o.o. z Sandomierza) wyszedł z propozycją wyceny prac na 9 850 804,66 zł. To jego oferta została najwyżej oceniona. Firma wybrano więc do realizacji prac. Teraz wykonawca na zrealizowanie zadania ma 100 dni od daty przekazania terenu budowy.

Ponadto Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na „Rozbudowę drogi wojewódzkiej Nr 865 na odcinku Oleszyce – Cieszanów”. Firmy swoje oferty mogą składać do 7 sierpnia. Otwarty jest również przetarg na „Przebudowę/rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 865 na odcinku od m. Zapałów do m. Oleszyce (Etap II Zapałów -Lipina)”. Tutaj firmy mogą wychodzić z propozycjami realizacji zadania do 16 sierpnia.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

16 komentarze

  • NPrzetarg na Oleszyce-Cieszanów to po raz któryś chyba robią bo strasznie długo to trwa. Mapki były w bodajże w zeszłym roku. Wiem bo sam widziałem co w nich jest. A tutaj dalej nic nie ma i etapu przetargów nie przeszło. W takim tempie to już widzę, że droga jak ma być w to w 2025 jak nie dalej. Mydlenie oczu i udawanie, ze coś się robi.

 1. PSL trzydzieści lat łatał tą drogę bo pieniędzy nie było. Za Platformy ubywatelskiej było jeszcze gorzej bo nie było nawet na łatanie bo wszystko rozkradli.
  Zauważcie, że teraz są pieniądze na wszystko, ile dróg wyremontowano, dzieciaki nie chodzą głodne a rodzice mają pieniądze na ich kształcenie.
  Polska się rozwija i kwitnie.

  • Jak łatał to znaczy, że były i PSL robił co mógł z własnego samorządu. Ta droga przez 30 lat nie była w katastrofalnym stanie. Nikt zresztą po jednej dziurze nie robi całej drogi. PiS objęło władzę w powiecie to dlatego, ze jest ich władza to teraz dają. Jak jej nie było to karano powiat lubaczowski i mówiono, że pieniędzy nie ma i nie wiadomo kiedy będą. Za PO-PSL dzieci mogły zjeść ciepły obiad w szkole i MOPS-y też wtedy istniały i też nie chodziły głodne. Dzieci w patologii jak chodziły tak chodzą głodne. I kilogram chleba kosztował 4,40 zł a nie 8,32
   Rodzice maja pieniądze na kształcenie. Przecież widać po podręcznikach Roszkowskiego to PiS chce Polaków ogłupić. Tym bardziej przy pomocy alkoholu. Wszystko rośnie na potęgę, ale jakoś alkohol rośnie dziwnie wolno co do innych produktów. A to dlatego, że PiS decyduje o cenach bo jest podatek akcyzowy w cenie odnośnie alkoholu. A jak wiemy pijanym narodem łatwiej się rządzi i tak PiS po cichu Nas otumania alkoholem. Oczywiście też sam wypiję sobie alkohol, ale coś dziwnego w tym przyroście cenowym jest.
   Polska za PiS nie kwitnie. Polska jest tylko odpowiednio podlewana procentami i plusami na kredycie.

 2. Rząd wybudował w każdym mieście obwodnicę, remizy strażackie i masę innych inwestycji drogowych. Nawet biedne Oleszyce które nie miały pieniędzy na światełka świąteczne, teraz remontują wewnętrzne drogi.
  Trzeba ludziom przypominać bo ,, niepamięć to straszliwa choroba”
  Trzeba patrzeć na wszystko obiektywnie a nie przez pryzmat podsycanej przez platformę ubywatelską, PSL, lewicę nienawiści.

  • Trzeba patrzeć obiektywnie i przypomnieć kto wybudował na przykład obwodnicę Jarosławia i masę innych inwestycji. Remizy w Starym Dzikowie też nie wybudował obecny rząd, ani żaden innych rząd tylko samorząd. Innych remiz chyba też nie buduje rząd, co najwyżej dofinansowuje, być może unijnymi pieniędzmi którymi obecny rząd niewiele się chwali. Trzeba ludziom przypominać, bo o tym co było przed 2015 rokiem (zwłaszcza o tym co było dobre) się jeszcze bardziej nie pamięta. Trzeba patrzeć obiektywnie, nie przez pryzmat propagandy i pomyj wylewanych na opozycję w TVP i innych prorządowych mediach.

   • Zgadzam się z Tobą Ośle. Wiele dróg było zbudowanych za PO-PSL. Tylko Kmicic vel polak2010 choruje na niepamięć. Niech jeszcze wymysli, że droga na Sucha Wolę i Nową Groblę co jechało Tour De Pologne to też pewnie PiS zbudował gdzie ok. 2011 co dużo osób tamtędy jedzie na Przemyśl. Zresztą samo Tour de Pologne było u Nas dzięki Burmistrzowi Oleszyc Gryniewiczowinz PSL a nie dzięki komulokwiek z PiS.

 3. Chciałbym zapytać dlaczego niektórzy tak są cięci na Konfederacje. Ja ogólnie mam możliwość między wyborem PiS i Konfederacja. Bo takie mam poglądy. Jest to legalnie działająca partia i w ramach demokracji ma prawo do startu w wyborach.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here