Fot. Tomasz Michalski, arch.

We wtorek na lubaczowskim Rynku pojawi się plenerowa wystawa fotograficzna „O Krzemieńcu. Bona mente”. Jej oficjalne otwarcie odbędzie się o godz. 19:30.

Na ekspozycji zamieszczone zostaną zdjęcia uczestników Międzynarodowych Sympozjów Artystyczno-Naukowych „Spotkania w Krzemieńcu”. Ich autorami są artyści nie tylko z miasteczka, ale z całego świata. Ci pierwsi ukazali, jak Krzemieniec zmienia się wraz z porami roku, a przyjezdni – to co umyka uwadze miejscowych ze względu na swoją oczywistość i powtarzalność.

– Autorzy wystawy nawiązali tym samym do tradycji Krzemieńca, który w okresie międzywojennym stał się jednym z centrów polskiej bohemy artystycznej. Tworzyli je m.in. malarz i fotograf Stanisław Sheybal, malarze: Zygmunt Turkiewicz, Feliks Guzik, Roman Dłubak, Igor Haśkiewicz, Maria Piotrowska, Helena Zarembianka czy Jan Cybis. Krzemieniec stał się też miejscem ogólnopolskich plenerów i wystaw fotograficznych, w których uczestniczyli wybitni polscy fotograficy, tacy jak Jan Bułhak i Jan Neuman – tłumaczą organizatorzy.

Organizatorami wystawy są Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Łucku, Stowarzyszenie Forum Innowacyjności Odin oraz Muzeum Kresów w Lubaczowie. Otwarcie wystawy odbędzie się w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here