W piątek, 4 sierpnia w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie, w wyjątkowym spektaklu, napisanym w hołdzie dla Wisławy Szymborskiej, wystąpi Grażyna Szapołowska – znana i ceniona aktorka.

Wisława Szymborska była niezwykłą poetką, eseistką, krytyczką, tłumaczką i felietonistką. W swoim dorobku artystycznym miała trzynaście tomów poetyckich. Za swoją twórczość literacką otrzymała Nagrodę Nobla. Została uhonorowana także najwyższym odznaczeniem państwowym − Orderem Orła Białego. Jej wiersze przetłumaczono na ponad czterdzieści języków. Zmieniła oblicze polskiej kultury.

W tym roku przypada 100. rocznica urodzin noblistki. Chcąc uczcić pamięć o Wisławie Szymborskiej, Grażyna Szapołowska wystąpi w spektaklu ”Nic dwa razy-Wisławie Szymborskiej w 100-lecie urodzin”. W inscenizacji usłyszymy takie wiersze jak „Nic dwa razy”, „Portret kobiecy” czy „Muzeum”. Utwory zostaną uzupełnione wspomnieniami i historiami z życia wybitnej poetki.

Na deskach Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie Grażyna Szapołowska pojawi się 4 sierpnia (piątek) o godz. 19.00. Oprawę muzyczną zapewni Robert Horna (gitara).

Na spektakl zaprasza Teresa Pamuła – Poseł na Sejm RP. W jej biurze poselskim w dniach 31.07-02.08 w godzinach 8.00-14.00 można odebrać bezpłatne wejściówki.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here