Fot. Archiwum

Po raz kolejny, w Stowarzyszenia HDK „Ratownik” zaprasza do Horyńca-Zdroju na akcję poboru krwi. Zbiórka rozpocznie się w niedzielę (23.07) o godz. 9:00 w Świetlicy Wiejskiej.

W Horyńcu-Zdroju zbiórki krwi odbywają się regularnie. Wtedy specjalnie przygotowywane są pomieszczenia otwarte dla dawców przez kilka godzin, a organizatorzy zapewniają wygodne warunki i profesjonalną obsługę. Najbliższa zbiórka odbędzie się 23 lipca (niedziela) w godz. 9.00-13:00 w Świetlicy Wiejskiej przy ul. Lipowej 13.

Krew jest niezastąpiona. Nie można jej kupić ani wyprodukować, dlatego tak istotne są akcje poboru krwi i dzielenie się nią z innymi. Jest ona nie tylko kluczowa w ratowaniu życia podczas wypadków czy operacji, ale także w leczeniu wielu chorób. Bez regularnych dostaw krwi, nie byłoby możliwe przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów, niezależnie od ich rodzaju. Dlatego oddawanie krwi jest tak ważne.

Warto pamiętać, że nie każdy może oddać krew, dlatego każdy honorowy dawca jest nieoceniony. Osoby pełnoletnie, w wieku od 18 do 65 lat, o wadze co najmniej 50 kg i dobrym zdrowiu mają szansę wesprzeć tę szlachetną inicjatywę. Każdy, kto chce oddać krew, musi spełnić określone warunki zdrowotne.

Pamiętajmy, że oddanie krwi nie boli, a ratuje czyjeś życie i zdrowie. To nie tylko pomoc innym, ale także duma z czynienia dobra.

Organizatorami akcji są Stowarzyszenie HDK „Ratownik”, RCKiK w Lublinie, Oddział w Zamościu i Gmina Horyniec-Zdrój.

Więcej informacji o zbiórce uzyskać można dzwoniąc pod numer telefonu 690 131 317 lub kontaktując się mailowo pod adresem shdk.ratownik@gmail.com.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here