Uwielbiane i wyczekiwane cały rok warsztaty kulinarne dla dzieci „Strudle, bajgle, piszingery…” odbędą się 1 sierpnia (wtorek) o godz. 10:00 w Kresowej Osadzie. Tradycyjnie poprowadzi je Masterchef Wójt Gminy Lubaczów – Wiesław Kapel.

Organizowane w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów warsztaty kulinarne dla dzieci cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Co roku bierze w nich udział spora grupa małych kucharzy. Najmłodsi zachwycają się różnorodnymi pysznymi smakami i doceniają potencjał produktów spożywczych. Tego dnia, specjalnie dla nich kuchnia zamienia się w plac zabaw. Tym bardziej, że wspólne pieczenie słodkości jest okazją do zabawy, nauki, a także skosztowania swoich „kulinarnych dzieł”.

Wzorem ubiegłych lat szefem kuchni będzie Wójt Gminy Lubaczów – Wiesław Kapel. W ubiegłym roku mali kucharze pod jego czujnym okiem przygotowali leguminę pomarańczową. Co tym razem trafi do pieca? Na ten moment nie wiadomo jeszcze jakie ciasto przygotują najmłodsi, ale pewne jest, że będzie pysznie. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymają drobne upominki.

– Podobnie jak w poprzednich latach uczestnicy podzieleni zostaną na kilkuosobowe drużyny i na podstawie przepisu z otrzymanych produktów wspólnie przygotujemy pyszne ciasto – tłumaczą organizatorzy.

Warsztaty są bezpłatne, ale organizatorzy ograniczyli liczbę miejsc. Nie warto więc zwlekać, bo decyduje kolejność zgłoszeń. Formularz zgłoszeniowy wraz z klauzula informacyjną należy przesłać na adres sekretariat@gminalubaczow.pl do 27 lipca, do godz. 15:00.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here