W środę (19.07) Środowiskowy Dom Samopomocy (ŚDS) w Lubaczowie obchodził niezwykły dzień. Placówka świętowała 20 lat swojej działalności, a także Dzień Rodziny.

Na uroczystości jubileuszowej pojawili się m.in. Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Poseł na Sejm RP Anna Schmidt, Poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk, Starosta Lubaczowski Zenon Swatek i inni zaproszeni goście. Wszyscy składali swoje podziękowania oraz wyrazy uznania dla kierowniczki placówki, pani Joanny Sokołowskiej, za wieloletnią pracę i zaangażowanie oraz kierowali ciepłe słowa do uczestników SDŚ i ich bliskich.

ŚDS to niezastąpiona instytucja dla osób z niepełnosprawnościami, które tu znajdują nie tylko wsparcie, ale również możliwość kształtowania i rozwijania swoich umiejętności. Praca terapeutów i pracowników placówki oparta jest na trosce, cierpliwości, zrozumieniu i głębokim zaangażowaniu w procesy wspierania uczestników. Dzięki ich codziennej pracy, osoby z niepełnosprawnościami nabierają większej pewności siebie i samodzielności, co pozwala im skuteczniej stawiać czoła wyzwaniom dnia codziennego.

Jednak ŚDS to nie tylko miejsce, w którym uczestnicy rozwijają swoje umiejętności i zyskują samodzielność. To również jednostka silnie zaangażowana w integrację osób z niepełnosprawnościami z resztą społeczeństwa. To starania mające wpływ na kształtowanie właściwych postaw i wyrabianie świadomości lokalnej społeczności wobec osób z niepełnosprawnościami.

Przed Środowiskowym Domem Samopomocy w Lubaczowie lata ciężkiej, ale owocnej pracy. Wszystkim pracownikom i terapeutom życzymy dalszych sukcesów i satysfakcji z osiągnięć uczestników. A uczestnikom życzymy radości z poznawania nowych umiejętności, które przyczynią się do jeszcze większej niezależności i spełnienia w życiu.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubaczowie rozpoczął działalność 1 grudnia 2003 roku na mocy uchwały Rady Powiatu. Palcówka mieszcząca się w budynku przy ul. Konery 2 jest ostoją dla osób z zaburzeniami, które ukończyły 18 rok życia. Przez lata swojej działalności pomogła przystosować się do życia codziennego wielu osobom niepełnosprawnym.

Galeria zdjęć, fot. Powiat Lubaczowski.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here