W ciągu wakacyjnych dni od 3 do 15 lipca br., Zespół Szkolno-Przedszkolny w Baszni Dolnej stał się miejscem wyjątkowych, nie tylko edukacyjnych doświadczeń. Dzięki projektowi „Angielski językiem Europy” realizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie z siedzibą w Baszni Dolnej, 30 dzieci z Ukrainy oraz 59 uczniów z różnych szkół gminy Lubaczów miało niepowtarzalną okazję wziąć udział w obozie językowym oraz półkolonii.

Celem tej inicjatywy było podniesienie poziomu języka angielskiego uczestników poprzez naukę z wykwalifikowaną amerykańską kadrą nauczycieli. Jednak to nie była jedyna korzyść, jaką przyniósł ten obóz. Dzieci miały okazję poznać amerykańską kulturę, tradycyjną kuchnię i zwyczaje, co wzbogaciło ich wiedzę o innych narodach i sposobach życia.

Obóz był również świetną okazją do spędzenia wakacji w aktywny i efektywny sposób. Bogaty program wycieczek pozwolił młodym uczestnikom odkryć piękno Ziemi Lubaczowskiej. Wyjazd do Rzeszowa, gdzie odbyła się wizyta w Podkarpackim Centrum Nauki Łukasiewicz oraz spacer po podziemiach Rzeszowskich Piwnic, zachwycił uczestników wiedzą i tajemnicami tego historycznego miasta. W trakcie półkolonii, uczestnicy odbyli także wycieczkę do Horyńca-Zdroju oraz mieli okazję odpocząć i popływać na pływalni Aquasfera w Lubaczowie. Codziennie czekały na nich nowe atrakcje i wyzwania, które stymulowały rozwój ich umiejętności i pasje.

Podczas obozu językowego i półkolonii, dzieci nie tylko uczyły się angielskiego, ale także zdobyły nowe przyjaźnie, poznały różnorodność kulturową i miały niezapomniane wakacyjne przygody. Organizatorzy oraz uczestnicy wyrażają ogromną wdzięczność za możliwość uczestniczenia w tak wartościowym i inspirującym wydarzeniu.

Zadanie jest finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Galeria zdjęć, fot. ZSP w Baszni Dolnej.

elubaczow.com, AI


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here