W niedzielę (16.07) w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej odbyła się „Bitwa Regionów”. Wydarzenie było nie tylko kulinarną rywalizacją dla Kół Gospodyń Wiejskich”, ale także doskonałą okazja do promocji tradycyjnej kuchni i integracji.

W trakcie trwania imprezy, Kółka Gospodyń Wiejskich z Powiatu Lubaczowskiego stanęły do konkursu kulinarnego, prezentując swoje umiejętności i talenty kulinarne. Komisja konkursowa miała trudne zadanie, ponieważ na stole pojawiły się niezwykle smakowite i kreatywne potrawy. Po długich obradach, trzy główne nagrody, ufundowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, znalazły swoje miejsce u gospodyń z Dąbrowy, Załuża i Płazowa.

Jednak „Bitwa Regionów” to nie tylko konkurs kulinarny. Organizatorzy postarali się zapewnić uczestnikom dodatkowe atrakcje i niezapomniane wrażenia. Na scenie zaprezentował się zespół Pieśni i Tańca „Kresy” z Gminy Lubaczów. Gościem specjalnym był także Zespół Teatru Pieśni i Tańca „WICI” z Chicago, który przybył do Polski na XIX Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie. Na scenie zaprezentowała się także Marta Rawska oraz zespół Tyszowiecka Kapela Biesiadna.

Organizacja tego wydarzenia nie byłaby możliwa bez zaangażowania wielu instytucji i partnerów. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Gmina Lubaczów, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wspólnie podjęły się tego przedsięwzięcia, aby promować wiejską kulturę, tradycję i rolę Kół Gospodyń Wiejskich w rozwoju społeczności lokalnych.

„Bitwa Regionów” została zorganizowana w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów, a jej przesłanie doskonale wpisuje się w idę tego wydarzenia, które od lat dba o zachowanie kresowych tradycji kulinarnych.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here