FDK: Rowerowa wyprawa po Roztoczu – ruszyły zapisy

0

Przed miłośnikami turystyki rowerowej kolejna okazja do do udziału w wyjątkowym wydarzeniu – Rajdzie Rowerowym po Roztoczu. Do pokonania malownicza trasa o długości ok. 50 km z przystankami przy wielu atrakcjach.

Rajd odbędzie się w sobotę, 5 sierpnia, w ramach tegorocznego Festiwalu Dziedzictwa Kresów i z pewnością zapewni uczestnikom niezapomniane doświadczenia. Podczas trasy uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić wiele interesujących miejsc. Przewidziana jest wizyta w Obserwatorium Astronomicznym w Tymcach, gdzie poznać będzie można fascynującą historię wszechświata. Następnie odkryte zostaną tajemnice Starego Brusna, gdzie usłyszeć będzie można legendy związane z tym miejscem. Podczas rajdu zaplanowano także przystanek przy malowniczych wodospadach w Polance Horynieckiej, które zachwycają swoim urokiem. Krajobrazy Roztocza będą towarzyszyć cyklistom przez całą trasę, zapewniając niezapomniane wrażenia. W połowie trasy przewidziano dłuższy odpoczynek oraz poczęstunek, aby „naładować akumulatory” do dalszej jazdy. Całkowita odległość do pokonania wynosi około 50 km.

Start i meta rajdu będą mieścić się w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej. Zbiórka uczestników odbędzie się o godzinie 8:30, a planowany powrót około godziny 16:00.

Co ważne, udział w rajdzie jest całkowicie bezpłatny. Dodatkowo, dla uczestników z Rzeszowa, Przeworska, Jarosławia i Lubaczowa, organizowany jest bezpłatny szynobus, który umożliwi wygodny dojazd do miejsca rajdu.

Więcej informacji na temat zgłoszeń znajdziecie na stronie festiwalkresow.pl.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here