Mundurowi z harcerzami o bezpieczeństwie na obozie w Werchracie

0

Policjanci oraz strażacy z Lubaczowa i Horyńca-Zdroju zaangażowali się w inicjatywę mającą na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku harcerzy. W miniony wtorek odbyło się spotkanie z uczestnikami obozu harcerskiego w Werchracie.

Od początku lipca lubaczowscy policjanci systematycznie odwiedzają obozy harcerskie organizowane na terenie powiatu. Ich celem jest sprawdzenie ogólnych warunków bezpieczeństwa oraz edukacja uczestników na temat zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać podczas letniego wypoczynku. Tym razem, podczas spotkania w Werchracie, dołączyli do nich strażacy z Lubaczowa oraz strażacy ochotnicy z Horyńca-Zdroju.

W trakcie spotkania szczególną uwagę zwracano na zasady bezpiecznego zachowania się podczas kąpieli w akwenach oraz podczas spacerów po lesie. Policjanci przypominali o konieczności zachowania ostrożności i bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach. Funkcjonariusze również zaznaczyli, że opuszczanie obozowiska bez zgody osób odpowiedzialnych jest niewskazane, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

W trakcie spotkania mundurowi przypomnieli uczestnikom numery alarmowe, a także udzielili praktycznych wskazówek dotyczących postępowania w przypadku zagubienia się w lesie lub wystąpienia sytuacji kryzysowej. Dodatkowo, przeprowadzono symulację ewakuacji obozu harcerskiego oraz zabezpieczenia osoby poszkodowanej, co miało na celu praktyczne przetestowanie procedur ratunkowych.

Na obozie harcerskim odbyły się również ćwiczenia, w których jednostki ochrony przeciwpożarowej zapoznawały się z miejscem obozowym i prowadziły działania ratowniczo-gaśnicze. W ćwiczeniach uczestniczyły zastępy z KP PSP Lubaczów oraz OSP Horyniec Zdrój. Sprawdzono, czy wdrożone zostały zasady bezpieczeństwa, a także praktycznie przećwiczono procedury ewakuacji obozu.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here