W ciągu wakacyjnych dni, od 3 do 15 lipca br., Zespół Szkolno-Przedszkolny w Baszni Dolnej zamieni się w miejsce niezapomnianych edukacyjnych doświadczeń. Wszystko za sprawą projektu „Angielski językiem Europy” realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie z siedzibą w Baszni Dolnej, w ramach którego przygotowano niepowtarzalną inicjatywę dla 30 dzieci z Ukrainy i 59 uczniów z różnych szkół gminy Lubaczów. Obóz językowy i półkolonia mają na celu podniesienie poziomu języka angielskiego uczestników, a także zapoznanie ich z amerykańską kulturą.

Głównym celem tej inicjatywy jest rozwijanie umiejętności językowych uczestników poprzez naukę z wykwalifikowanymi amerykańskimi nauczycielami. Dzieci będą miały okazję zanurzyć się w języku angielskim pod okiem doświadczonych specjalistów, co pozwoli im zdobyć pewność siebie w komunikowaniu się w tym globalnym języku.

Jednak obozy językowe nie będą ograniczały się jedynie do lekcji. Program został starannie zaplanowany, aby zapewnić uczestnikom pełne doświadczenie i możliwość poznania amerykańskiej kultury. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli szansę zapoznać się z tradycjami, kuchnią oraz zwyczajami USA. Spotkania z wolontariuszami i nauczycielami będą doskonałą okazją do zadawania pytań i zgłębiania wiedzy o życiu za oceanem.

Program został dodatkowo wzbogacony o różnorodne wycieczki, które pozwolą młodym uczestnikom odkryć piękno Ziemi Lubaczowskiej, Podkarpacia i Roztocza. Planowane wyjazdy do Rzeszowa, gdzie dzieci odwiedzą Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicz oraz zwiedzą tajemnicze Rzeszowskie Piwnice, przyczynią się do wzbogacenia ich wiedzy historycznej i kulturowej. Dodatkowo, wyjazd do Horyńca-Zdroju i relaks na pływalni Aquasfera w Lubaczowie z pewnością dostarczą uczestnikom niezapomnianych wrażeń i przygód.

Dzieci spędzą aktywnie i efektywnie czas, ucząc się angielskiego, zdobywając nowe przyjaźnie, poznając różnorodność kulturową i tworząc niezapomniane wspomnienia w wakacyjnym nastroju.

Zadanie jest finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here