W Cieszanowie odbędzie się konferencja naukowa w 80. rocznicę Zbrodni Wołyńskiej. Spotkanie będzie okazją m.in. do przybliżenia tych tragicznych wydarzeń oraz dyskusji o jej współczesnym wymiarze.
Na konferencję, która odbędzie się w Cieszanowie 7 lipca 2023 r. w Domu Nestora (dawna synagoga) na os. Kustronia 4, zapraszają Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie dr hab. Dariusz Iwaneczko oraz burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów Zdzisław Zadworny.
Szczegóły na poniższych grafikach.


Śledź nas w Google News
Obserwuj elubaczow.comBądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 15 tysięcy naszych obserwujących!


![Upamiętniono 82. rocznicę obrony Narola [ZDJĘCIA]](https://elubaczow.com/wp-content/uploads/2026/05/703891778_988510940202459_1082329324150205476_n-218x150.jpg)
![W Lipsku oddano hołd bohaterom walczącym z UPA [ZDJĘCIA]](https://elubaczow.com/wp-content/uploads/2026/05/704229509_1431481589023894_1540085887487167029_n-218x150.jpg)


![82. rocznica pacyfikacji Rudki. Hołd dla ofiar tragicznych wydarzeń [ZDJĘCIA]](https://elubaczow.com/wp-content/uploads/2026/04/batch_img_5372-218x150.jpg)

Konferencja to dzisiaj będzie w Kijowie ze sługą narodu ukrainskieho. Prezydent w tajemnicy pojechał.
A będzie gdzieś można zobaczyć zapis dyskusji w video?
To prawda. Prezytent w Kijowie: https://twitter.com/prezydentpl/status/1674004613681356801?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1674003098358935552%7Ctwgr%5Ef79761cd04dee14cce8fc565f2e034faa7f11100%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwydarzenia.interia.pl%2Fraporty%2Fraport-ukraina-rosja%2Faktualnosci%2Fnews-prezydent-andrzej-duda-w-ukrainienId6868944
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/duda-odpowiedzial-na-ostre-slowa-ks-isakowicza-zaleskiego-jest-riposta/egb1jct,79cfc278 .Prezydent gani Polaków za bieganie z widłami za ukraincami? No cóż. Nadszedł czas na zanegowanie ,,Zbrodni Wołyńskiej” zgodnie z wolą ukraincow.
Wczoraj czyli 02.07.2023 na drugiej zmianie czyli krótko po 19 na przejściu w Budomierzu na kierunku wjazdowym pojawiło się trio (ŁESIA, OKSANA I IWAN) rodem z ukrainy samochodem koloru niebieskiego marki merc. 313 laweta z przepiękna i dużą flagą na podszybiu w kolorze czewrono czarnym. BEZ PRZESZKÓD WJECHALI DO POLSKI. Czy jesteście dumni z siebie polscy funkcjonariusze??? Murem za mundurem?