W piątek w czytelni MBP w Cieszanowie będzie miało miejsce spotkanie promujące książkę pt. „Powiat lubaczowski na mapach i pocztówkach”. W placówce będzie gościł autor publikacji Sławomir Róg.

Książka Sławomira Roga poświęcona jest starym mapom i kartom pocztowym i jest efektem współpracy jej wydawcy – Archiwum Państwowego w Przemyślu – z regionalistą i kolekcjonerem starych pocztówek Sławomirem Rogiem. Ten jest właścicielem dużej kolekcji dawnych kart pocztowych, które zbiera od blisko 20 lat. Jego kolekcja przedstawia miejscowości powiatu lubaczowskiego oraz miasteczka dawnego województwa lwowskiego, które znajdują się dzisiaj na terenie Ukrainy. Kolekcjoner postanowił szerzej podzielić się swą pasją, czego rezultatem jest wyżej wymieniona książka.

Sławomir Róg pochodzi z Nowego Sioła, a obecnie mieszka w Przemyślu. Jest absolwentem politologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Pisze artykuły naukowe i popularnonaukowe dotyczące historii regionu publikowane m.in. w „Cieszanowskich Zeszytach Regionalnych”.

Prezentacja książki z udziałem Sławomira Roga odbędzie się w piątek 30 czerwca br.
o godz. 18.00 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Cieszanowie. Dla uczestników
spotkania przewidziana jest miła niespodzianka.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here