Znamy wyniki Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych [ZDJĘCIA]

0

Jednostki Ochotnicze Straży Pożarnych z Gminy Lubaczów pokazały swoje umiejętności. W niedzielę, 18 czerwca, na boisku sportowym w Baszni Dolnej odbyły się zawody sportowo-pożarnicze.

fot. Gmina Lubaczów

W zawodach wzięło udział 14 drużyn – 6 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i 8 Drużyn Pożarniczych Mężczyzn (grupa A). Zespoły rywalizowały w dwóch konkurencjach – ćwiczenie bojowe dla grupy „A” oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (MDP). Pierwotnie grupy miały również wystartować w sztafecie, jednak ze względu na duże opady deszczu w poprzednich dniach komisja sędziowska pod przewodnictwem mł. kpt. Krzysztofa Jabłońskiego z PSP Lubaczów podjęła decyzję, że ta konkurencja nie odbędzie się.

Komisja oceniała nie tylko szybkość wykonywania poszczególnych zadań. Ważna była również precyzja, bo za błędne wykonanie naliczane były punkty karne. Zawody zakończyły się następującymi wynikami:

MDP Dziewczęta:
Basznia Dolna 910,00 pkt

MDP Chłopcy:
Basznia Dolna 926,00 pkt
Młodów 903,00 pkt
Krowica Hołodowska 889,00 pkt

Grupa A:
Lisie Jamy 43,00 pkt
Krowica Lasowa 50,00 pkt
Krowica Hołodowska 52,00 pkt
Szczutków 53,00 pkt
Basznia Dolna 56,00 pkt
Basznia Górna 61,00 pkt
Młodów 71,00 pkt
Załuże 82,00 pkt


Pamiątkowe dyplomy, listy gratulacyjne, puchary oraz nagrody rzeczowe wręczyli: Wójt Gminy Lubaczów – Wiesław Kapel, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie – bryg. Michał Lautenszleger, Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lubaczowie – kpt. Marek Chomyszyn, Kapelan Straży Pożarnych – ks. Sławomir Szewczak oraz Wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego w Lubaczowie i Prezes OSP w Baszni Dolnej – dh Bronisław Koczan.

Ponadto Wójt Gminy Lubaczów wręczył dyplomy laureatom Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej z gminy Lubaczów na szczeblu wojewódzkim i centralnym:

W II grupie wiekowej w rozgrywkach centralnych wzięła udział: Nikola Huk – z Zespołu Szkolno-Przedszkolny w Lisich Jamach.
W I grupie wiekowej w rozgrywkach wojewódzkich wzięła udział: Julia Tworko–z Zespołu Szkolno-Przedszkolny w Lisich Jamach.
W I grupie wiekowej w rozgrywkach wojewódzkich wziął udział: Adam Deneka–z Zespołu Szkolno-Przedszkolny w Baszni Dolnej.

Wójt Gminy Lubaczów wspomniał również o zorganizowanym po raz drugi Międzyszkolnym Pokazie Umiejętności Strażackich, w którym wzięli udział uczniowie z klas III-IV szkół podstawowych z Gminy Lubaczów.

W czasie uroczystości głos zabrał również Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie bryg. Michał Lautenszleger, który podziękował za dobrą organizację zawodów sportowo-pożarniczych oraz sprawną i sprawiedliwą ocenę komisji sędziowskiej.

Głównym celem zawodów było sprawdzenie umiejętności i sprawności działania jednostek OSP oraz popularyzacja wśród społeczności lokalnej ochrony przeciwpożarowej.

Galeria zdjęć, fot. Gmina Lubaczów

Szersza fotorelacja na stronie gminalubaczow.pl

PZ, elubaczow.com, gminalubaczow.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here