Fot. MDK w Lubaczowie

W Miejskim Domu Kultury im. Aleksandra Sas Bandrowskiego w Lubaczowie odbyła się uroczysta gala ogłoszenia wyników XIX Grand Prix „Recytator Roku 2023”. Konkurs ten stanowił podsumowanie sezonu artystycznego 2022/2023.

Komisja konkursowa w składzie: Dorota Szularz – reżyser teatrów amatorskich i dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Narolu (przewodnicząca komisji), Beata Niedźwiecka – dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie oraz Katarzyna Żukowicz – kustosz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie, po obejrzeniu i wysłuchaniu prezentacji konkursowych, dokonała wyboru laureatów.

Najwyższe wyróżnienie, Grand Prix, zdobyła Maria Maciołek z Zespołu Szkół w Dachnowie. Nagrodę za pierwsze miejsce otrzymały Jagoda Skibicka i Zuzanna Młodowiec z Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie. Drugie miejsce przypadło Aleksandrze Maciejko z Zespołu Szkół w Dachnowie oraz Bartoszowi Bosakowi ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lubaczowie. Na trzecim miejscu znaleźli się Milena Kruk z Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie oraz Szymon Ługowski ze Szkoły Podstawowej w Horyńcu Zdroju.

Ponadto, Komisja przyznała wyróżnienia następującym uczestnikom konkursu: Emilia Marciniec, Michał Weber, Tymon Ważny, Alicja Weber, Maja Bentkowska, Helena Kowalczyk, Jakub Kornaga, Anna Madej, Marta Mazurkiewicz, Kamil Bernacki, Wojciech Pleskacz oraz Gabriel Gryniewicz.

Organizatorem wydarzenia był Miejski Dom Kultury im. Aleksandra Sas Bandrowskiego w Lubaczowie, a współorganizatorem – Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie. Organizatorzy serdecznie podziękowali nauczycielom, instruktorom i rodzicom za pomoc w przygotowaniu laureatów do finałowego konkursu. Przekazali również serdeczne gratulacje laureatom i życzenia udanych i słonecznych wakacji.

Grand Prix „Recytator Roku” to nie tylko okazja do prezentacji talentów młodych artystów, ale także ważne wydarzenie kulturalne w Lubaczowie, które promuje sztukę recytacji i rozwija pasję wśród młodego pokolenia.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here