Zapraszamy do odkrycia piękna i bogactwa naszej okolicy podczas dwudniowego wydarzenia pt. „Skarby Roztocza. Tu mieszka Słońce!”, które odbędzie się w dniach 17 i 18 czerwca. Ta niezwykła impreza pozwoli Ci odkryć liczne atrakcje słonecznej krainy, w tym koncerty, wycieczki, warsztaty rzemieślnicze i wiele więcej.

Rozpoczęcie wydarzenia zainauguruje koncert na klifie morza mioceńskiego w Hucie Różanieckiej, gdzie będziemy podziwiać wschód Słońca. To tylko początek muzycznych atrakcji, ponieważ tego samego dnia w Horyńcu-Zdroju zagra „Trio Beethovenowskie & Marika Kraujutowicz”, prezentując m.in. muzykę filmową, a w Gorajcu wystąpi zespół „Tadirindum”, specjalizujący się w muzyce dawnej Galicji.

Niedzielny wieczór będzie wyjątkowym podsumowaniem całego wydarzenia, gdy w cerkwi w Narolu wystąpi „Sviatyj” – muzyczny szeptun z Oleszyc. Oprócz koncertów, wydarzenie oferuje także wiele innych atrakcji, takich jak piesze wycieczki po Roztoczu. Będzie można odkryć tajemnicze bunkry Linii Mołotowa, zbierać muszle z morza mioceńskiego i odwiedzić świątynię Słońca, uważaną za starożytny zegar słoneczny. Spacer po Lubaczowie pozwoli poznać historię dzielnicy żydowskiej i dowiedzieć się więcej o Lubaczu, którego pomnik stoi na Rynku.

W ramach wydarzenia, roztoczańskie atrakcje turystyczne otworzą swoje drzwi dla zwiedzających, a miłośnicy rękodzieła będą mieli okazję wziąć udział w różnych warsztatach, takich jak garncarstwo, kosmiczne gry planszowe, malowanie ikon i drzeworytnictwo. Nie zapomnij również spróbować podkarpackiego proziaka w wersji burgerowej.

Liczba miejsc na niektóre atrakcje jest ograniczona, dlatego zalecamy wcześniejsze zapisy na stronie www.podkarpackie.travel.

Szczegółowy program znajdziecie na plakacie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here