Uczniowie lubaczowskiego LO z Diamentowymi Indeksami AGH

0

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie odnieśli sukces podczas XVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”. Drzy uczelni są dla nich otwarte bez konieczności przechodzenia przez tradycyjny proces rekrutacyjny.

W tym roku szczególne wyróżnienie zdobyli Kinga Furgała z klasy III B oraz Dawid Bąk z klasy II A, którzy zostali laureatami tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady z przedmiotu „Geografia z elementami geologii”. Ich doskonałe wyniki i wysiłek zostały docenione, co stanowi ogromne osiągnięcie dla całej społeczności Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie.

Podczas uroczystości laureaci mieli również okazję poszerzyć swoją wiedzę i pasję naukową. Dr hab. Karol Seweryn, profesor CBK z Laboratorium Mechatroniki i Robotyki Satelitarnej Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, wygłosił wykład pt. „Eksploracja i eksploatacja Księżyca”. Opowiedział o szansach, problemach i wyzwaniach związanych z odkrywaniem naturalnego satelity Ziemi. Kolejnym prelegentem był dr hab. inż. Krzysztof Kasiński, który podzielił się swoją wiedzą na temat mikroczipów i ich potencjalnych zastosowań.

Kulminacyjnym momentem uroczystego zakończenia było wręczenie laureatom „Diamentowych Indeksów AGH”. To niezwykłe wyróżnienie uprawnia laureatów do przyjęcia na studia w AGH bez konieczności przechodzenia przez tradycyjny proces rekrutacyjny. Dodatkowo, wszyscy obecni otrzymali drobne upominki, które były wyrazem uznania dla ich wysiłku i pasji.

Dyrekcja oraz cała społeczność Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie serdecznie gratulują Kingi Furgały i Dawidowi Bąkowi osiągnięcia tak znakomitych wyników. Ich sukces jest nie tylko zasługą samych uczniów, ale także nauczycieli, którzy wspierali i inspirują młodych odkrywców na ich drodze do wiedzy.

Życzymy Kindze i Dawidowi dalszych sukcesów!


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here