Młody zawodnik z Horyńca-Zdroju z Pucharem Tatr

0

Krzysztof Wojtyszyn z horynieckiej „Unii” może pochwalić się zdobyciem Pucharu Tatr. Nie chodzi tu jednak o wspinaczkę, a sukces w zawodach warcabowych.

W dniach 1-4 czerwca br. w Białym Dunajcu odbył się IX Ogólnopolski Turniej Juniorów o
Puchar Tatr. Zawodnicy nie rywalizowali jednak we wspinaczce, ale na planszach warcabowych. Do zawodów swoją reprezentację wystawił także uznany w naszym regionie i kraju LKS „Unia” Horyniec-Zdrój. Młodzi zawodnicy spisali się bardzo dobrze 0 w kategorii do lat 8 wygrał Krzysztof Wojtyszyn, a trzecie miejsce zajął Szymon Urban. Natomiast w kategorii do lat 6 drugie miejsce zajął Jan Juzwa, a piąty był Michał Urban.

Turniej rozgrywany był w warcabach 64 i 100 polowych, a końcowe wyniki podano po zsumowaniu punktów z obu turniejów.

Warto dodać, że Krzysztof Wojtyszyn zdobył maksymalną ilość punktów wyprzedając zawodników UKS Roszady Lipno oraz UKS Komorzanki Komorze.