MKS HML Pogoń-Sokół Lubaczów wygrywa w Laszkach, fot. MKS HML

Za nami 28. kolejka spotkań jarosławskiej klasy okręgowej. Lider z Lubaczowa zainkasował kolejny komplet punktów, a drużyny z Lisich Jam i Horyńca-Zdroju zagrały na remis.

Do końca ligowych zmagań pozostało już tylko dwie kolejki spotkań. W jarosławskiej „okręgówce” kwestia mistrzowskiego tytułu i awansu została rozstrzygnięta już wcześniej, ale w końcówce sezonu niektóre zespoły nadal walczą o ważne punkty. Tych, co prawda nie potrzebują już piłkarze MKS HML Pogoni-Sokoła Lubaczów, ale jak podkreślają nie zamierzają odpuszczać i w każdym ze spotkań walczą o zwycięstwo. Tym razem o ich sportowej wyższości przekonali się zawodnicy Hetmana Laszki, którzy w niedzielę ulegli na swoim stadionie 1:3. Bramki dla MKS-u strzelali: Kacper Rop 40′ (as. Krystian Basznianin), Kamil Matofij 73′ (as. Karol Karólak) i Paweł Hass 84′ (as. Michał Krzemiński).

Także w niedzielę swoje spotkanie rozegrali zawodnicy horynieckiego Zdroju. Na stadionie w Baszni Dolnej gromkie brawa kibiców mogliśmy usłyszeć już w 7. minucie, kiedy to precyzyjnym strzałem popisał się Damian Łysakowski, dając prowadzenie Zdrojowi. Goście jednak nie załamali się i odpowiedzieli w 31. minucie golem Grzegorza Gierczaka. W dalszej części gry oba zespoły miały sporo sytuacji podbramkowych, ale wynik do końcowego gwizdka już nie uległ zmianie.

Na remis w sobotę zagrał także Start Lisie Jamy. Drużyna zagrała wyrównany mecz w Kaszycach, a podział punktów sprawił, że zespół z gminy Lubaczów utrzymał wysokie 5. miejsce w tabeli. Dla Startu strzelali: Denis Mostovyi i Ihor Marialenko.