Wielkie oczekiwania towarzyszą zbliżającemu się Festiwalowi Dziedzictwa Kresów, jednemu z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w naszym regionie. Już od połowy lipca do pierwszej niedzieli sierpnia (6.08) Gmina Lubaczów i Województwo Podkarpackie zapraszają na kilkadziesiąt atrakcji, które dostarczą niezapomnianych wrażeń.

Jak co roku, organizatorzy przygotowali różnorodny program, obejmujący wiele znanych punktów, takich jak koncert inauguracyjny w cerkwi św. Paraskewy w Radrużu, Ogólnopolskie Spotkanie Środowisk Kresowych, koncert w cerkwi św. Mikołaja w Lubaczowie, spotkania w ramach Historii Kresowych Miasteczek w Cieszanowie, koncert jazzowy w Narolu, warsztaty kulinarne oraz wielki finał w Baszni Dolnej z konkursem kulinarnym Kresowe Jadło. To oczywiście tylko niektóre z wydarzeń, które przewidziano w ramach tegorocznej edycji FDK.

W tym roku Festiwal Dziedzictwa Kresów zostanie wzbogacony o nowe atrakcje związane między innymi z kulturą żydowską. Oprócz koncertów pełnych energii, odbędą się także degustacje kuchni żydowskiej oraz spotkania literackie, wernisaże i prelekcje z wyjątkowymi gośćmi. Będzie to niepowtarzalna okazja do zgłębienia wielokulturowego dziedzictwa Kresów Wschodnich dawnej Rzeczypospolitej.

Na festiwalowych scenach pojawią się utalentowani artyści, tacy jak Mateusz Pospieszalski, Włodek Pawlik, Renata Johnson-Wojtowicz, Polski Teatr Ludowy ze Lwowa, Polski Teatr w Wilnie, Bester Quartet oraz Rzeszów Klezmer Band. Szczegółowe informacje dotyczące miejsc i godzin występów zostaną ujawnione wkrótce. Wyjątkowo bogaty program tegorocznego FDK jest możliwy także dzięki współorganizowaniu wydarzenia przez Muzeum Ziem Wschodnich oddział Muzeum Narodowego w Lublinie.

Tymczasem organizatorzy zachęcają do udziału w licznych wydarzeniach przedfestiwalowych, które rozpoczną się już w połowie czerwca. Warto zatem śledzić oficjalną stronę festiwalu www.festiwalkresow.pl oraz profil na Facebooku: facebook.com/FestiwalDziedzictwaKresow, gdzie będą publikowane najświeższe wiadomości oraz informacje o kolejnych punktach programu tegorocznej edycji.

Zapraszamy wszystkich miłośników kultury, historii i tradycji na Festiwal Dziedzictwa Kresów. To wyjątkowe wydarzenie gwarantuje niezapomniane emocje i wspaniałe spotkania. Nie przegapcie tej okazji!


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here