Zakończyła się szósta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. Tytułem Mistrza Polski w tym ogólnopolskim konkursie może pochwalić się drużyna uczniów reprezentująca Szkołę Podstawową im. kpt. Władysława Ważnego w Rudzie Różanieckiej.

Drużyna złożona z utalentowanych uczniów, Hanny Franus, Miłosza Szajdeckiego i Aleksandry Winiarz, odniosła spektakularne sukcesy na każdym etapie konkursu. Najpierw zdobyli tytuł Mistrza Powiatu, następnie Mistrza Województwa, a w końcu triumfowali jako Mistrzowie Polski w kategorii klas 1-3.

W etapie ogólnopolskim uczestnicy musieli wykazać się dogłębną znajomością książki „Tarmosia” autorstwa Tomasza Samojlika. Ta fascynująca historia opowiada o przygodach borsuczej rodziny i łączy w sobie wątki przyrodnicze z lokalnymi problemami dzikich mieszkańców Puszczy Białowieskiej. Książka, licząca ponad 170 stron, sprawiła, że test wymagał od uczestników nie tylko zrozumienia treści, ale również wnikliwości w informacje zawarte poza stronami numerowanymi – informuje Renata Stefanik – kierownik lubaczowskiej filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Przemyślu.

Drużyna z Rudy Różanieckiej zdobyła 175 punktów na możliwe do zdobycia 180, co stanowiło prawdziwe wyzwanie dla uczestników. Test przeprowadzany online, trwający 90 minut, wymagał od nich nie tylko wiedzy, ale również samodyscypliny, koncentracji i precyzyjnej znajomości tekstu.

Wielka Liga Czytelników to inicjatywa, która promuje czytanie i rozwija pasję literacką wśród młodych ludzi. To nie tylko konkurs, ale również zachęta do eksplorowania świata książek i rozwijania umiejętności czytelniczych.

Wszystkim członkom drużyny serdecznie gratulujemy!


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here