Po dwóch latach przerwy i jeszcze dłuższym okresie „posuchy” zespół seniorów LKS-u Unii Łukawiec powróci do gry na szczeblu lubaczowskiej A klasy. Drużyna przypieczętowała awans w niedzielę, niedługo po tym, jak klub obchodził jubileusz 40-lecia istnienia.

Historia łukawieckiej „Unii” sięga 1983 roku. Inicjatorem i pomysłodawcą powstania klubu był Tadeusz Skoczyński, a formalny akt założycielski został podpisany dokładnie 17 kwietnia. Nie łatwo policzyć, że nieco ponad miesiąc temu klub obchodził 40-lecie swojej działalności. Działacze jeszcze przed startem obecnego sezonu mówili, że chcą, by jubileusz ten uświetnić powrotem na A-klasowe boiska. Cel udało się zrealizować, bo na trzy kolejki przed końcem rozgrywek, dzięki zwycięstwu nad Piastem Antoniki, piłkarze zapewnili sobie drugie miejsce w tabeli i tym samym awans do wyższego szczebla rozgrywek.

Jak się okazuje na wielkie świętowanie przyjdzie jednak jeszcze czas, bo jubileuszowe obchody klubu mają się odbyć w trakcie Dni Łukawca, które zaplanowano na lipiec.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here