Coraz trudniej o dobrych fachowców. Dlatego, jeżeli zastanawiasz się wyborem profesji, weź pod uwagę zawód elektryka. To ciekawa praca, która daje szansę na rozwój oraz stabilne zatrudnienie.  Z tego artykułu dowiesz się, jakie są zalety pracy w tej branży, oraz jak zdobyć niezbędne uprawnienia.

Gdzie może pracować elektryk?

Wbrew pozorom nie jest to monotonny zawód. Elektryk może znaleźć zatrudnienie w różnych środowiskach pracy w zależności od zagadnień, które najbardziej go interesują. Może zajmować się instalacjami w budynkach mieszkalnych, przedsiębiorstwach, ale także podjąć pracę w warsztacie samochodowym. Niektórzy fachowcy dobrze odnajdują się przy pracy w pogotowiu energetycznym i niosą pomoc w przypadku niespodziewanych awarii. Elektrycy są potrzebni również fabrykach oraz firmach zajmujących się serwisem urządzeń. Mogą znaleźć zatrudnienie też przy bieżącej obsłudze sieci. Jak widać, miejsc i ofert pracy dla techników jest mnóstwo, dlatego niemal każdy może znaleźć satysfakcjonującą, dostosowaną do swoich wymagań posady.

Obowiązki elektryka

Zawód ten daje pracę w różnych środowiskach. W związku z tym obowiązki będą oczywiście zależne od stanowiska, doświadczenia oraz charakteru pracy. Ilość różnorodnych urządzeń instalacji jest tak duża, że ciężko określić konkretny zakres obowiązków elektryka.

Uogólniając, początkujący elektrycy zajmują się podłączaniem oraz montażem instalacji. Często niezbędne jest także wykonywanie pracy fizycznej, polegającej na kopaniu kanałów pod przewody. Jednak z biegiem czasu i nabywaniem nowych umiejętności, praca ta staje się coraz bardziej ciekawa i daje szansę na poznanie wielu nowinek technicznych. Doświadczeni elektrycy zajmują się projektowaniem i instalacją systemów. Do obowiązków technika może należeć także naprawa czy modernizacja instalacji oraz urządzeń. 

Jeżeli chcesz zdobyć uprawnienia technika elektryka w szkole policealnej, wejdź na stronę https://viessmann.plus/technik-elektryk-szkola-policealna-dla-doroslych/.

Jak zdobyć uprawnienia?

Ponieważ elektryk jest niezwykle odpowiedzialnym zawodem i od efektów jego pracy bardzo często zależy bezpieczeństwo innych, to aby go wykonywać, niezbędne jest zdobycie odpowiednich uprawnień. Najlepszym na to sposobem jest ukończenie kursu kwalifikacyjnego. Szkolenia dla przyszłych techników od lat prowadzą Szkoły Partnerskie Viessmann. Na ich kursie poznasz przepisy i wybrane zagadnienia, niezbędne do wykonywania tego zawodu i poznasz obowiązki od strony praktycznej. Jednak przede wszystkim celem kursu jest przygotowanie Cię do egzaminu. Nie musisz posiadać żadnej specjalistycznej wiedzy, ponieważ nauka obejmuje również podstawy. Co ważne kurs odbywa się w trybie zaocznym, co oznacza, że wszystkie zajęcia teoretyczne są prowadzone przez internet. Przedmioty praktyczne realizowane są w oddziałach szkoły, a prowadzącymi są wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem.

Więcej informacji oraz wstępne zapisy na stronie https://viessmann.plus/kurs-elektryka-online/.  

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here