„Więcej ruchu dla Maluchów” – pod takim hasłem w Lisich Jamach odbyła się III Spartakiada Przedszkolaków. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Lubaczów Wiesława Kapla.

Tegoroczna edycja Spartakiady, która wpisuje się w inicjatywy promujące aktywność fizyczną wśród najmłodszych, została zorganizowana przez Niepubliczne Przedszkole „Kraina Malucha” w Dąbkowie. W zawodach wzięły udział dzieci z sześciu przedszkoli, które stanęły do rywalizacji na stadionie: Grupa „Sowy” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach, Grupa „Słoneczka” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie, Grupa „Modliszki” z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Krowicy Samej, Grupa „Motylki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baszni Dolnej, Grupa „Muchomorki” ze Społecznej Szkoły Podstawowej z Odziałem Przedszkolnym w Załużu i Grupa „Wiewiórki” z Niepublicznego Przedszkola „Kraina Malucha” w Dąbkowie.

Najmłodsi uczestnicy zmierzyli się w czterech konkurencjach: „Bieg po kwadracie w sztafecie”, „Zwinność”, „Wyścigi z piłką” oraz „Bezpieczny woreczek”. Choć zwycięstwo nie było najważniejsze, to dzieci miały okazję do rywalizacji i uczenia się wartości takich jak determinacja, sportowa postawa i współzawodnictwo. Wszystkie drużyny mogły liczyć na wsparcie swoich opiekunów i kibiców.

Na zakończenie każde przedszkole zostało nagrodzone i otrzymało dyplom. Wszyscy uczestnicy wrócili do domu z pamiątkowymi przypinkami, które przypominały im udział w tej wyjątkowej Spartakiadzie.

Organizatorzy serdecznie dziękują drużynom i opiekunom za udział w zawodach oraz za przygotowanie dzieci do tej wyjątkowej rywalizacji. Podziękowania kierowane są również do wszystkich, którzy włączyli się w organizację tegorocznej Spartakiady.

Galeria zdjęć, fot. Gmina Lubaczów.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here