Fot. MDK w Lubaczowie

Działający w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie Dziecięcy Teatr „Lentylki” otrzymał wyróżnienie w 45. Jubileuszowym Przeglądzie Teatralnym „Tropem Jasia i Małgosi”. Konkurs odbył się 25 maja w Birczy.

W sumie do Przeglądu stanęło 10 zespołów z województwa podkarpackiego. Występy uczestników oceniała Rada Konsultacyjna, w skład której weszli rzeszowscy aktorzy: Małgorzata Pruchnik-Chołka, Mateusz Marczydło, Natalia Koza i Henryk Hryniewicki.

W konkursie wziął udział Dziecięcy Teatr „Lentylki” z MDK w Lubaczowie. Mali artyści reprezentujący nasz region otrzymali wyróżnienie za spektakl pt. ”Sójka” w reżyserii Krystyny Czura. W rolę Sójki wcieliła się Maja Bentkowska. Na scenie obok niej wystąpili Karolina Sopel, Michał Weber, Jakub Kornaga, Hubert Galimski i Karol Tworko.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

  1. Brawo! A Horyniec jak zwykle nic. No ale jak nasz horyniecki „teatr” potrafi tylko czytać z kartki to czemu się dziwić. Dzieci tylko szkoda, że się zgadzają na taką prowizorkę. A jeszcze ostatnio na Dniu Matki byłam lekko zniesmaczona, nawet starszy Pan który siedział koło mnie zwrócił uwagę, że takie układy jakie tańczyły małe dziewczynki to nie przystoi bo przecież to dzieci.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here