W niedzielny (28.05) poranek Horyniec-Zdrój i jego okolice opanowali biegacze i zawodnicy Nordic Walking. Zorganizowano tutaj zawody pod hasłem „Szukamy Bociana”.

Zawody prowadził Marek Grzesik, który rozmawiał z ich organizatorami, współorganizatorami i zaproszonymi gośćmi. Wśród nich byli Janusz Wużyński – zastępca wójta gminy Horyniec-Zdrój, Robert Banaś – nadleśniczy Nadleśnictwa Lubaczów, Marta Lagner – dyrektor CRR KRUS i Danuta Kurdybach z Klubu Nordic Walking SPRING. W zawodach wziął udział także wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel, który przy okazji promował zbliżający się Roztoczański Festiwal Biegowy.

W zawodach biegowych na dystansie ponad 11 km najszybszy był Kamil Kawalerski z Łukawca, który wyprzedził Macieja Kipera z Jarosławia i Janusza Wierzbickiego. Wśród kobiet na mecie jako pierwsza pojawiła się Aleksandra Jakubczak z Zamościa, a za nią Monika Banasik z Pruchnika i Patrycja Amrożkiewicz z Sanoka.

W zawodach Nordic Walking wsród mężczyzn najszybciej trasę o długości 5 km pokonał Jacek Konik ze Stefkowej, przed Marianem Małką z Gliwic i Piotrem Gudzem-Kiciński z Przemyśla. Wśród pań bezkonkurencyjna była Małgorzata Kubiszyn w miejscowego klubu SPRING, a za nią na mecie pojawiły się Bożena Kończewska z Ustrzyk Dolnych i Wiesława Kubiszyn z Lubaczowa.

Pełne wyniki zawodów znajdują się na stronie timekeeper.pl.

Zawody zabezpieczało Centrum Medyczne Kormed Lubaczów, straż leśna, policja i strażacy z OSP.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here