Czy Muzeum Kresów w Lubaczowie zostanie Mocarzem Sztuki i zdobędzie dofinansowanie na prace konserwatorskie dwóch zabytków? Możliwe to może być tylko dzięki wam, bo instytucja bierze udział w konkursie Fundacji Most the Most i potrzebuje waszych głosów.

Renowacją mogą zostać objęte dwa unikatowe eksponaty – kilim ze znakami kół naukowych i związków studenckich Politechniki Lwowskiej (1936–1939), który jest najpewniej najdłuższą tego rodzaju tkaniną powstałą na ziemiach polskich (mierzy blisko 10 metrów!) oraz dwie jaworowskie skrzynie wianne (XIX/XX w., lata 20.–30. XX w.), które stanowią niezwykle ciekawy przykład muzealiów ukazujących kulturę ludową i tradycyjną pogranicza polsko-ukraińskiego.

Eksponaty Muzeum Kresów w Lubaczowie jako jedyne z Podkarpacia i całej południowo-wschodniej i wschodniej Polski walczą o dofinansowanie, które przeznaczone zostanie na prace konserwatorskie. Wynosić ono będzie 20 tys. zł na każdy zabytek. W sumie do konkursu zgłoszono 79 muzealiów, spośród których Komisja Konkursowa wybrała 10 obiektów, które przeszły do kolejnego etapu. Teraz internauci wybiorą zwycięskich 5 obiektów.

Jeśli chcesz, by Muzeum Kresów w Lubaczowie zostało Mocarzem Sztuki i odnowiło dwa zabytki – zagłosuj! Głosy można oddawać za pośrednictwem ankiety, która znajduje się na stronie Fundacji: https://www.webankieta.pl/ankieta/924654/mocarze-sztuki.html. Głosowanie trwa do 12 czerwca (nie ma limitów oddanych głosów przez jedną osobę).

Więcej na temat zabytków można przeczytać na stronach internetowych:

Zachęcamy również do obejrzenia spotu promocyjnego kilim:

PZ, elubaczow.com

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here