Dzięki pozyskanym dofinansowaniom m.in. dokończona zostanie rozbudowa świetlicy wiejskiej w Antonikach.

Gmina Lubaczów otrzymała kolejne dofinansowania, które pozwolą na przeprowadzenie prac remontowych. Dokończona zostanie rozbudowa świetlicy wiejskiej w Antonikach. Nowe oblicze zyskają również Orliki w Baszni Dolnej oraz Lisich Jamach.

Otrzymane dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Infrastruktura Domów Kultury umożliwi zakończenie prac przy rozbudowie świetlicy wiejskiej w Antonikach. Już na przełomie sierpnia i września korzystać z niej będą mogły dzieci i młodzież, ale również Koło Gospodyń Wiejskich i nieformalne organizacje działające w miejscowości.

Ponadto dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska remontem objęte zostaną Orliki w Baszni Dolnej oraz Lisich Jamach. Te obiekty sportowe zyskają nową nawierzchnię poliuretanową, a w Lisich Jamach dodatkowo – bieżnię okólną.

– Przeprowadzenie remontu z pewnością poprawi bezpieczeństwo i komfort użytkowania obiektów sportowych, będzie również sprzyjać wzrostowi aktywności sportowej uczniów miejscowych szkół i mieszkańców korzystających z przebudowanej infrastruktury – czytamy na stronie internetowej Gminy Lubaczów.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here