Fot. Mat. pras.

Od 26 maja do 25 czerwca w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie oglądać będzie można wystawę malarstwa Anny Pracało.

Anna Pracało urodziła się w 1991 r. Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz Kulturoznawstwo i wiedza o mediach na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Pochodzi z Narola, a obecnie mieszka w Oleszycach, gdzie pracuje jako animator kultury w MGOK. Jest aktorką Teatru Amatorskiego Ole! i reżyserką. Uwielbia podróże. Swoją pasję do malarstwa odkryła kilka lat temu. To właśnie ta dziedzina sztuki pozwala jej „rozwinąć skrzydła”. Tworzy nie tylko na płótnach, ścianach, ale i ubraniach. Ciągle poszukuje artystycznego spełnienia.

W 2020 r. otrzymała wyróżnienie w XIII Regionalnym Przeglądzie Plastyki Nieprofesjonalnej w Przemyślu. Rok później zaprezentowała szerszemu gronu swoje portrety i półakty. Teraz z twórczością artystki zapoznać się będzie można w lubaczowskim MDK, gdzie 26 maja o godz. 17:30 odbędzie się wernisaż jej ekspozycji.

– Na wystawie w MDK pojawią się portrety i akty. Zobaczyć będzie można także inne dzieła artystki, bo w przestrzeni wystawienniczej zawisną nie tylko obrazy. Ponadto ciekawym efektem będzie ukazanie czarnych płócien na czarnym tle – zastosowany zostanie zabieg „czarny na czarnym” – mówi kurator wystawy Aleksandra Hojdak.

Z twórczością Anny Pracało zapoznać się można na Instagramie, gdzie na profilu pracalo_art prezentuje swoje dzieła.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

  1. No cóż , czasem brak wykształcenia artystycznego w połączeniu z wybujałym ego owocuje brakiem czegokolwiek w czymkolwiek. Na to jest jednak sposób: nazwanie się artystom czy reżiserem i na wichurze to łykną. Na szczęście nie wszyscy. W takich przypadkach szykuje się karierę polityczną, lub co najmniej dyrektora od kultury

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here