Fot. Archiwum

Chcąc popularyzować aktywność fizyczną oraz patriotyczne wartości organizują drugą edycję Lubaczowskiego Biegu Ku Pamięci Orląt Lwowskich. Zawody odbędą się w połowie czerwca.

Celem biegu jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywności fizycznej, promowanie patriotyzmu oraz uświadomienie młodzieży znaczenia walki młodych ludzi ze Lwowa o wolność, niepodległość, honor i godność. Bieg Orląt odbędzie się 16 czerwca na dystansie 1421 metrów. Po zakończeniu biegu, przy pomniku pomordowanych mieszkańców Lubaczowa w lesie Niwki, odbędzie się uroczysty apel pamięci, podczas którego zostaną wręczone pamiątkowe dyplomy wszystkim uczestnikom.

Do rywalizacji biegowej mogą przystąpić dzieci w wieku 9 lat (najmłodszy obrońca Lwowa Janek Kukawski, miał zaledwie tyle lat), a udział wymaga pisemnej zgody rodzica lub opiekuna prawnego, którą należy dołączyć do formularza zgłoszeniowego.

Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, który jest hołdem dla bohaterów i symbolem walki o wolność – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Organizatorem biegu jest Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział Lubaczów we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Lubaczowie, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Miastem Lubaczów oraz Gminą Lubaczów. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Burmistrza Miasta Lubaczowa.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here