W miniony piątek (19.05) w hali sportowej MOSiR w Lubaczowie odbyła się niezwykła impreza – X Międzyprzedszkolna Spartakiada Przedszkolaków. Najmłodsi rywalizowali w myśl hasła „Żyj zdrowo na sportowo”.

Celem wydarzenia było propagowanie zdrowego stylu życia oraz rozwijanie sprawności fizycznej i odporności psychicznej u najmłodszych. Obyło się ono pod patronatem Burmistrza Miasta Lubaczowa, a puchar tegoż burmistrza był główną nagrodą zawodów.

Organizatorem Spartakiady było Miejskie Przedszkole Nr 1 „Kraina Uśmiechu” w Lubaczowie, które gościło 40 przedszkolaków z czterech różnych przedszkoli: Tęczowego Przedszkola w Lubaczowie, Miejskiego Przedszkola „Wesoła Trójeczka” oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach.

Uroczystość rozpoczęła się słowami powitania ze strony Pani Dyrektor, która serdecznie przywitała wszystkich uczestników i przedstawiła drużyny biorące udział w zawodach. Następnie odbyło się ślubowanie, podczas którego przedszkolaki zobowiązały się do uczestnictwa w rywalizacji zgodnie z zasadami fair play. Rywalizacja rozpoczęła się po krótkim wprowadzeniu, a przedszkolaki zmierzyły się ze sobą w sześciu różnych konkurencjach, takich jak rzucanie do celu, prowadzenie piłki, strzał do bramki, rzut woreczkiem w dal oraz przeciąganie liny.

Co ważne, małym uczestnikom Spartakiady zapewniono nie tylko świetną zabawę, ale także zdrowy poczęstunek, który pozwolił im na uzupełnienie energii po wyczerpujących zmaganiach sportowych.

Gratulacje dla wszystkich uczestników!!! Dzieci bardzo dzielnie pokonywały wszystkie konkurencje sportowe i godnie reprezentowały swoje przedszkole. Był to dzień pełen przygód i niezapomnianych przeżyć. Nasi mali sportowcy wrócili szczęśliwi z medalami i nagrodami do przedszkola. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Serdeczne podziękowania kierujemy do Miasta Lubaczów za pomoc w organizacji i wsparcie finansowe, Pana Krzysztofa Trynieckiego za przeprowadzenie Spartakiady oraz wsparcie merytoryczne, Pana Rafała Dudzica i Football Academy Lubaczów za użyczenie sprzętu sportowego i praktyczne wskazówki oraz do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za udostępnienie hali na czas Spartakiady – podsumowuje „Kraina Uśmiechu”.

Galeria zdjęć, fot. MP Nr 1 w Lubaczowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here