W piątek policyjny dron obserwował kierowców

3

W piątek (19.05) po raz pierwszy w powiecie lubaczowskim policjanci obserwowali zachowania kierowców z wykorzystaniem drona. Działania prowadzili mundurowi z Ogniwa Ruchu Drogowego, wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie.

W piątek od rana policjanci na drogach powiatu lubaczowskiego prowadzili akcję przy użyciu policyjnego drona. Sprawdzali, czy kierowcy stosują się do zasad ruchu drogowego, w szczególności do zakazu wyprzedzania. Gdy operator drona zauważył popełnione wykroczenie, które było rejestrowane za pomocą kamery urządzenia, natychmiast informował policjantów lubaczowskiej drogówki, którzy podejmowali interwencje wobec kierujących. Mundurowi zwracali uwagę również na wykroczenia popełniane w rejonie przejść dla pieszych, jak i korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy.

Kontrolowani kierowcy byli zaskoczeni, gdy okazywało się, że popełnione przez nich wykroczenie „zauważył” policyjny dron. Działania z wykorzystaniem policyjnego bezzałogowego statku powietrznego będą kontynuowane.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here