W poniedziałkowy (21.05) poranek w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka. Święto było okazją do złożenia podziękowań, ale także przyznania awansów i odznaczeń.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku oraz wciągnięcia flagi państwowej na maszt. Następnie komendant powiatowy PSP w Lubaczowie bryg. Michał Lautenszleger przywitał przybyłych gości. W dalszej części strażackiego święta wielokrotnie padły słowa podziękowań za trud i wysiłek wszystkim strażakom, pracownikom cywilnym i sympatykom pożarnictwa. Podkreślano przy tym, jak dużym zaufanie wśród społeczeństwa cieszy się zawód strażaka.

Podczas apelu odczytane zostały wyciągi z postanowień o nadaniu odznaczeń oraz rozkazów personalnych w sprawie nadania wyższych stopni służbowych., a strażacy otrzymali nowy samochód. Podczas uroczystości podziękowania za wsparcie i współpracę w stronę władz centralnych i samorządowych składali także sami strażacy.

Na uroczystości gościli Poseł na Sejm RP Anna SchmidtWiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, Poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, Marcin Malinowski – dyrektor biura senatora Mieczysława Golby, st. bryg. Daniel Dryniak – zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP, zaproszeni strażacy i przedstawiciele służb mundurowych, duchowni oraz samorządowcy.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here