W czwartek (18.05) Zespół Placówek w Lubaczowie świętował wyjątkową rocznicę nadania imienia Jana Pawła II. To był niezwykły dzień dla całej społeczności, pełen radości, wzruszeń i refleksji.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w lubaczowskiej konkatedrze, w której uczestniczyła liczna grupa uczniów. Podczas nabożeństwa 30 młodych osób przyjęło od biskupa Mariusza Leszczyńskiego sakrament bierzmowania, co stanowiło wyjątkową chwilę w ich duchowym rozwoju.

Po uroczystej mszy, obchody kontynuowane zostały na terenie placówki. Gościom zaprezentowano oba ośrodki (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy i Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy), w których prowadzone są zajęcia. Każdy miał okazję zobaczyć nowoczesne pomieszczenia, sale lekcyjne, pracownie oraz wykorzystywany tu specjalistyczny sprzęt i narzędzia. Duże zainteresowanie wzbudziły również ogrody szkolne oraz wystawy prac rękodzielniczych, które zostały wykonane przez samych uczniów. Wizyta zaproszonych gości byłą doskonałą okazją, aby spojrzeć bliżej na różnorodność edukacyjną i warsztatową oferowaną przez Zespół Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie.

Podczas zakończenia uroczystości rozbrzmiał hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, który podkreślił więź, jaką placówka ma z patronem. Delegacje zaproszonych gości oraz przedstawiciele społeczności placówki złożyli kwiaty pod obeliskiem, który stanowi pamiątkę i upamiętnienie Jan Pawła II.

Rocznicowe obchody były nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale także do podkreślenia wartości, jakie przynosi ze sobą przyjęcie imienia Jana Pawła II. Dla Zespołu Placówek w Lubaczowie jest to szczególne wyróżnienie, które symbolizuje miłość do nauki, promowanie wartości chrześcijańskich i inspirację płynącą z papieskiego nauczania.

Galeria zdjęć, fot. Zespół Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here