W niedzielę (14.05) w sali widowiskowej MGOK w Oleszycach wybrzmiał koncert „Kiedy wiosna pachnie majem…”. Do przeżycia wspólnie muzycznej chwili pełnej słońca, zieleni i zapachu bzów zaprosił Zespół Wokalno-Instrumentalny Cztery Pory Roku.

Uczestnicy nie tylko wysłuchali piosenek o wiośnie. Pojawiła się także poezja i satyra. Na scenie, obok Zespołu Cztery Pory Roku, wystąpił Marian Kowalski z Teatru Małych Form w Lubaczowie, który zaprosił publiczność do zabawy słowem w „łamańcach” językowych. Satyrycznego klimatu dopełnił jeszcze humor autorstwa K. Daukszewicza i „Fraszki” J. Sztaudyngera. Natomiast Krystyna Czerwiec zaprezentowała autorskie wiersze „Oblicze wiosny” i „Przesłanie matki”. 

Z wiosennym układem choreograficznym pojawiła się grupa taneczna z SP Oleszyce.

– Dzieci Oleszyc wystąpiły w ludowym tańcu śląskim o sianiu zbóż pt. „Trojak „, Kropelki w pięknym układzie „Zabawa tańcem”. Choreografia i przygotowanie tancerzy to jak zawsze pełne zaangażowanie Moniki Jezuit – mówi Alicja Franus.

Z kolei teatrzyk Wesoła Gromadka w przekazie muzycznym dostarczył wielu wzruszeń nawiązując swoim występem do zbliżającego się Dnia Matki.

Galeria zdjęć, fot. oleszyce.pl

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here