Fot. BiOSG

W środę (17.05) w Komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej odbyła się uroczystość wręczenia aktów mianowania na stopnie służbowe w korpusie chorążych. W obecności kadry kierowniczej oraz pocztu sztandarowego, gen. bryg. SG Andrzej Popko uhonorował 23 doświadczonych funkcjonariuszy.

Grupa awansowanych funkcjonariuszy składa się z doświadczonych mundurowych, którzy pochodzą z różnych placówek Straży Granicznej w regionie. Wszyscy przeszli specjalne, intensywne szkolenie trwające kilka tygodni, które miało na celu przygotować ich do pełnienia nowych obowiązków.

Podczas uroczystości Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, gen. bryg. SG Andrzej Popko, pogratulował awansowanym funkcjonariuszom i złożył im życzenia dalszych sukcesów w służbie. Podkreślił również, że droga do osiągnięcia tego zaszczytnego stanowiska była długa i wymagała ogromnego poświęcenia oraz zaangażowania w wykonywane obowiązki.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej od lat pełni ważną rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa na naszych granicach, min. w placówkach w Lubaczowie i Horyńcu-Zdroju. Awansowanie 23 doświadczonych funkcjonariuszy na stopnie służbowe w korpusie chorążych stanowi krok naprzód w wzmocnieniu tej jednostki.

Galeria zdjęć, fot. BiOSG.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here