Działalność lubaczowskiego kina „Melodia” została zawieszona. Powodem jest awaria Media Bloku – części odpowiadającej za wyświetlanie obrazu. Nie wiadomo kiedy wznowione zostaną seanse.

O tym, że projektor kinowy w MDK uległ awarii, a operator kina czekał na pomoc serwisanta, pisaliśmy pod koniec kwietnia. Teraz wiemy, że zepsuł się Media Block DCI zintegrowany z projektorem, dzięki któremu możliwe było wyświetlanie obrazu o rozdzielczości 4K. Koszt nowego to około 300 tys. zł. Jednak to nie jedyna przeszkoda, bo producent firma SONY zaprzestała produkcji tego typu projektorów.

Nie poddając się pracownicy MDK w Lubaczowie wraz z firmą Suprema Polska Sp. z o.o. z Warszawy, (w 2016 r. dostarczyła projektor w ramach zadania „Zakup wyposażenia dla Miejskiego Domu Kultury im. Aleksandra Sas Bandrowskiego w Lubaczowie”) prowadzą poszukiwania używanego Media Bloku. Jeśli uda im się znaleźć zepsutą część wznowione zostaną seanse filmowe. Do czasu rozwiązania problemu działalność kina zostaje zawieszona. Projektor i części nie są już objęte gwarancją.

Przypomnijmy, że kino w Lubaczowie wznowiło po długiej przerwie swoją działalność w 2016 roku.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here