W najbliższy czwartek (18.05) rozpocznie się wizytacja kanoniczna w parafii pw. św. Stanisława BM w Lubaczowie. W jej trakcie biskup Mariusz Leszczyński udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania.

Wizytację w czwartek o godz. 10:00 zainauguruje msza święta w lubaczowskiej Konkatedrze, którą odprawi biskup Mariusz Leszczyński. Nabożeństwo będzie jednocześnie uczczeniem patrona Zespołu Placówek im. św. Jana Pawła II w rocznicę jego urodzin. Podczas mszy podopiecznym placówki udzielony zostanie sakrament bierzmowania.

Drugi etap wizytacji odbędzie się w niedzielę (21.05), w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia ks. biskup zostanie powitany o godzinie 9:00 w kościele w Dąbrowie, gdzie odprawi mszę świętą. Następnie o godzinie 11:00 odprawiona zostanie msza święta, którą w intencji dzieci odprawi ksiądz biskup, udzielając zarazem im Pierwszej Komunii Świętej. Z kolei po mszy św. w intencji parafian, która rozpocznie się o godz. 13:00, proboszcz Andrzej Stopyra przedstawi sprawozdanie z życia i działalności parafii. Po niej w Domu św. Zygmunta odbędzie się spotkanie z liderami grup i wspólnot, a następnie przejście na cmentarz i modlitwa przy grobie zmarłych kapłanów i parafian.

Ostatni, trzeci etap wizytacji odbędzie się 2 czerwca. Ksiądz biskup odprawi mszę św. pierwszopiątkową o godzinie 15:00 w Dąbkowie i nawiedzi nowo otwarty cmentarz parafialny. O godzinie 17:00, w rocznicę wizyty Papieża św. Jana Pawła II w naszym mieście, odprawi mszę św. dziękczynną i udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here