Świetnym sposobem na zapewnienie, że Twój dom przykuje uwagę wybrednych nabywców jest stworzenie wyróżniającego się ogrodu. Może to nie tylko pomóc w szybkiej sprzedaży, ale także zwiększyć wartość nieruchomości. Jak zwiększyć wartość domu?

Im większy ogród, tym większa wartość dodana do domu

Tak jak większa powierzchnia użytkowa może zwiększyć wartość wnętrza domu, tak większa powierzchnia ogrodu również zwiększa wartość. Jeśli chodzi o dodawanie wartości, najlepszym kierunkiem dla ogrodu jest południe.

Dodaj altankę

To świetny sposób na zwiększenie wartości nieruchomości, który według ekspertów może zwiększyć ją nawet o 15%. Altany mogą być wspaniałymi, wielofunkcyjnymi przestrzeniami do relaksu, pracy lub ćwiczeń. Coraz więcej osób pracuje w domu, dlatego też przestrzeń biurowa z dala od głównej nieruchomości może być bardzo atrakcyjna dla kupujących, a pokój ogrodowy to świetny sposób, aby to zaoferować. www.mamtoo.pl

Zwiększenie prywatności w ogrodzie

Prywatność w ogrodzie jest bardzo ważna dla kupujących i nawet jeśli Twoja nieruchomość jest pomijana przez inne domy, są rzeczy, które możesz zrobić, aby ukryć swoją przestrzeń ogrodową. Pergole mogą być doskonałymi urządzeniami ekranującymi dla ogrodów, podczas gdy sprytne sadzenie może również pomóc osłonić przestrzeń zewnętrzną od sąsiednich nieruchomości.

Stwórz przestrzeń dla rozrywki

Nabywcy, którzy kochają rozrywkę, mogą być zachwyceni ogrodem, który oferuje wspaniałą przestrzeń do tego celu. Oznacza to zazwyczaj wprowadzenie do ogrodu większej ilości twardej powierzchni, ale można również rozważyć stworzenie stref, które oferują różne miejsca do spożywania posiłków, relaksu lub zabawy.

Rozważ kuchnię na świeżym powietrzu

Jeśli dysponujesz przestrzenią i ogrodem, w którym można organizować wiele imprez, możesz rozważyć przeniesienie posiłków na świeżym powietrzu na wyższy poziom dzięki kuchni na świeżym powietrzu.

Zadbaj o przechowywanie i bezpieczeństwo

Mnóstwo przechowywania w ogrodzie i solidne bezpieczeństwo są niezwykle ważne dla kupujących. Ci, którzy mają zwierzęta domowe lub dzieci, będą chcieli zobaczyć bezpieczny ogród, więc zastanów się, jak bezpieczne rzeczy, takie jak płoty i bramy ogrodowe, są w twoim domu. Bezpieczne przechowywanie jest również koniecznością dla wielu nabywców, więc mogą przechowywać drogie przedmioty, takie jak sprzęt ogrodniczy i rowery. Postaraj się zwiększyć bezpieczeństwo swojego garażu lub szopy ogrodowej za pomocą ulepszonych zamków i zaciemnionych okien, aby odstraszyć potencjalnych złodziei. mamtoo.pl/dom-i-ogrod


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here